Toronto ztratilo tříbrankové vedení a prohrálo v prodloužení

Maple Leafs ztratili vedení 3-0 z první poloviny zápasu a prohráli 3-4 v prodloužení. V kvalifikační sérii playoff na tři vítězné zápasy tak Toronto prohrává 1-2 a v pátek večer bude čelit vyřazení.

Po zápase byl kouč Sheldon Keefe viditelně zklamaný z výkonu hráčů.

„Hráli jsme bez záměru, jak se nám zrovna hodilo. Dostali jsme to, co jsme si zasloužili,“ řekl kouč.

Maple Leafs začali zápas poměrně dobře. Už ve 4. minutě trefil tyčku Kyle Clifford. Ke střele se pak dostal John Tavares. Po první třetině vedlo Toronto 1-0 brankou Codyho Ceciho na konci první třetiny při vlastním v oslabení. Střela Ceciho se odrazila od nohy Setha Jonese a propadla pod rukavicí Korpisala do branky.

Také začátek druhé třetiny se Maple Leafs vydařil. Na konci sedmé minuty přišlo podražení Nyquista a William Nylander už po 10 vteřinách využil přesilovou hru krásnou brankou po přihrávce Mitche Marnera, 2-0 Maple Leafs.

Za další minuta a 40 vteřin prostřelil Korpisala střelou z levého křídla Nick Robertson, pro kterého to byla první branka v NHL a zároveň v playoff. Maple Leafs vedli krátce před polovinou zápasu 3-0 a Korpisala v brance Columbusu vystřídal Elvis Merzlikins.

Od té doby se Columbus začal postupně zvedat. Už v polovině 12. minuty snížil na 1-3 Pierre-Luc Dubois.

Maple Leafs si ve zbytku druhé třetiny připsali jenom dvě střely na branku Blue Jackets. V naprosto promarněné přesilové hře po vyloučení Jennera na přelomu druhé a třetí třetiny dokonce ani jednu.

Nevydařená přesilovka a špatný začátek třetí třetiny definovali obrat v zápase. V polovině osmé minuty snížil na jednobrankový rozdíl Seth Jones a devět minut před koncem třetí třetiny srovnal po chybě Travise Dermotta v útočné třetině Pierre-Luc Dubois na 3-3.

Maple Leafs se sice ve zbytku třetí třetiny herně zvedli a vypracovali si také několik šancí. Skóre se ale už neměnilo.

V prodloužení si oba týmy vypracovali šance a na několik minut zatlačili svého soupeře v obranné třetině. Vítězná branka padla ovšem z rychlého protiútoku po nevydařené střele Johna Tavarese v útočné třetině. Minutu a půl před koncem prvního prodloužení se Pierre-Luc Dubois prohnal mezi Barriem a Rielly a z backhandu střelou nad lapačku Frederika Andersena rozhodl.

Rozlosování zápasů je v tento moment nejlepším přítelem Maple Leafs. Hráči se nemusí trápit výsledkem příliš dlouho. Nyní je potřeba okamžitě hodit nevydařený zápas za hlavu a v pátek zkusit prodloužit sérii na pět zápasů. Pojďme do toho. GO LEAFS GO!