Zapomeňte na to, co bylo. Hraje se rozhodující zápas číslo 5

Existují momenty ve kterých nezáleží na tom, co bylo, ale na tom, co bude. Přesně takový nastane dnes v noci až se hráči Toronta Maple Leafs postaví na ledě proti Columbusu Blue Jackets.

Zapomeňte na zápas číslo 4. Na neuvěřitelné vyrovnání tříbrankové ztráty v posledních čtyřech minutách třetí třetiny. Na vyrovnací branku Zacha Hymana 23 vteřin před třetí sirénou a vítěznou branku Austona Matthewse v prodloužení. Zapomeňte na oba zápasy číslo 7 v Bostonu. Zapomeňte na vítěznou branku Kasperiho Kapanena ve druhém prodloužení zápasu číslo 2 na ledě Washingtonu Capitals a vítěznou branku Tylera Bozaka v prodloužení zápasu číslo 3 stejné série s Capitals. Zapomeňte na sedmý zápas v Bostonu v roce 2013. Zapomeňte na vítěznou branku Jeremyho Roenicka v prodloužení šestého zápasu semifinále Východní konference v roce 2004. Zapomeňte na branku Garyho Robertse ve třetím prodloužení Bitvy o Ontario v konferenčním semifinále v roce 2002. Nebo na vyrovnání Matse Sundina 28.8 vteřin před koncem třetí třetiny v šestém zápase Finále konference s Carolinou.

To všechno a mnoho dalších jsou velké momenty v historii Maple Leafs na které rádi nebo neradi vzpomínáme. Dnes v noci na nich ale nebude záležet.

„Je to nový zápas. Soupeř se dá dohromady a oba týmy tam nechají všechno,“ řekl na včerejší tiskové konferenci kouč Sheldon Keefe.

Kouč před rozhodujícím pátým zápasem ví, že je důležité, aby se hráči soustředili na věci, které přijdou.

Oba týmy už dokázali, že je v této série možné cokoliv. Nelze vycházet z toho, co bylo. Přesto, že je série zkrácena na tři vítězné zápasy, tak se zdá, že je spravedlnost schopná měřit oběma stranám stejně.

V prvním zápase to byl Columbus, který ukázal své schopnosti. Ve druhém zápase ukázali Maple Leafs svou lepší stránku. Ve třetím zápase Columbus otočil tříbrankové vedení Toronta ve výhru v prodloužení. Ve čtvrtém zápase se Torontu povedl stejný kousek ještě o něco více fascinujícím způsobem. Torontu se zranil obránce Jake Muzzin. Minulý zápas zase nedohrál Zach Werenski.

Dnes večer zvítězí tým, který ukáže lepší psychickou odolnost. Tým, který bude po výhře více toužit.

„Ten pocit po zápase byl ohromný. To množství radosti, které jsem viděl u našeho týmu je za hranicí čehokoliv, co jsem u nás viděl. Musíme si přenést tu energii dál, ale zároveň si uvědomit, že to je nový zápas,“ řekl Keefe.

Hráči v sobotu dostali po dvou zápasech v řadě volno. Přesto kouč přivedl svůj tým k mítinku do tréninkového centra. Všichni musí zůstat soustředěni.

Legendární komentátor Maple Leafs Joe Bowen po vyrovnání Matse Sundina v šestém zápase Finále konference s Carolinou řekl něco, co se mi vrylo navždy do paměti.

„Don’t tell me something about heart, dedication and resillience. This is unbelievable.“

Neříkej mi nic o srdci, obětavosti a odolnosti. Tohle je neuvěřitelné.

Právě na srdci, obětavosti a odolnosti bude dnes večer záležet nejvíce tak, aby se neuvěřitelné stalo skutkem. GO LEAFS GO!!!

One thought on “Zapomeňte na to, co bylo. Hraje se rozhodující zápas číslo 5

  1. Psychicka vyhoda bude na nasi strane. Verim ze to dame. Byla by hrozna skoda zahodit ten neskutecnej ctvrtej zapas. Go Leaf Go

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *