Hned první den po otevření trhu přivedl Dubas dvě posily

Generální manažer Maple Leafs Kyle Dubas v rozhovoru před draftem sliboval tvrdší sestavu Maple Leafs v příští sezoně a zdá se, že hned první den po otevření trhu s volnými hráči svůj slib naplnil.

První velká ryba k Maple Leafs

Prakticky hned po otevření trhu přinesli insideři zprávu o tom, že se Maple Leafs dohodli na roční smlouvě se zkušeným útočníkem Waynem Simmondsem. První spekulace o zájmu Toronta o Simmondse se objevily už v průběhu týdne. Jenže Toronto nebylo samotné a zájem projevoval také Montreal a možná také Calgary. V posledních minutách před otevřením trhu se Simmonds rozhodoval zřejmě už jenom mezi Maple Leafs a Montrealem Canadiens. Nakonec ale odmítl více peněz z Montrealu a za 1,5 milionů dolarů dal přednost Maple Leafs.

„Nabídli mi více peněz. Občas to ale není vždycky o penězích. Je to o tom, jak si to sedne. Je to o vaší rodině,“ řekl Simmonds.

Rodák ze Scarborough na předměstí Toronta se tak podobně jako John Tavares nebo Jason Spezza vrací domů aby mohl nastoupit v dresu Maple Leafs.

„Jsem hrdý Toronťan a jsem velmi šťastný, že jsem hráčem Maple Leafs. Myslím si, že to je perfektní místo pro mě. Nejenom na ledě, ale také mimo led. Bylo to velmi snadné rozhodnutí.“

Zkušený útočník byl draftován ve druhém kole draftu 2007 klubem Los Angeles Kings. V jejich dresu odehrál také své první tři sezony v NHL. Po sezoně 2010-11 byl ovšem jako chráněný volný hráč vyměněn do Philadelphie Flyers. Právě ve Philadelphii zažil zatím nejlepší a nejdelší část své kariéry. Dvakrát překonal hranici 60 bodů v sezoně a jednou se mu podařilo překonat 30 brankovou hranici. Dvakrát také reprezentoval Kanadu na světovém šampionátu.

V sezoně 2018-19 byl ovšem před uzávěrkou přestupů vyměněn do Nashville Predators. Tam ale dlouho nevydržel. Po sezoně se stal volným hráčem a podepsal roční smlouvu za 5 milionů dolarů s s New Jersey Devils. Jenže sezona 2019-20 se v celému týmu New Jersey nepovedla tak, jak si asi všichni představovali a tak se Simmonds před uzávěrkou přestupů opět stěhoval. Sezonu, než byla přerušena koronavirem dohrál v Buffalu Sabres.

Po podpisu smlouvy s Maple Leafs šel Simmond s platem dolů o 3,5 milionů dolarů. Samotný Simmonds ale během včerejšího rozhovoru prozradil, že se s manželkou Crystal dohodli, že pokud se mu někdy naskytne příležitost obléknout si modrobílý dres tak toho využije. Svou kariéru tak nedohrává s obří smlouvou v kapse, ale v dresu týmu ve svém rodném městě.

Simmond ví, jaká bude jeho úloha v týmu. Je jedním ze 3 aktivních hráčů v NHL s 250 brankami a více než 1000 trestnými minutami. Jeho tvrdost a zarputilost s jakou hraje je všeobecně známa. Hokejisté jsou tvrdí chlapy. A pak je tu Wayne Simmonds. Ještě zarputilejší a tvrdší hráč než většina ostatních.

„Není to tak, že se sem jdu prát s celým světem. Ale zároveň se nebojím s celým světem bojovat,“ řekl Simmonds při rozhovoru.

Wayne Simmonds je přesně tím hráčem, kterého současný tým Toronta potřebuje. Svou hru popisuje jako funkční houževnatost, což přesně odpovídá jedné z největších potřeb Leafs.

„Umím hrát hokej a zároveň ti mohu urazit hlavu, když bude potřeba. Jsem týmovým hráčem. Jakmile se klukům něco stane tak budu první kdo do toho skočí.“

V dresu Toronta se Simmonds potká se svým spoluhráčem z Los Angeles a také z juniorského týmu Sault Ste. Marie. Jakem Muzzinem. Už krátce po oznámení jeho podpisu s Maple Leafs se mu ozvala polovina spoluhráčů. Je zřejmé, že Simmonds podobně jako Jason Spezza do týmu skvěle zapadne. Jeho osobnost a způsob, jakým se připravuje a jak hraje každý večer týmu nesmírně pomůže. Společně s již zmíněným Jasonem Spezzou bude dalším příkladem pro stále ještě mladé jádro týmu.

„Úroveň talentu Maple Leafs je neuvěřitelná. Doufám, že doplním to, co Leafs už mají. Být článkem skládčky a doufejme že přineseme do Toronta pohár,“ posla své ambice Wayne Simmmonds.

TJ Brodie novou posilou do obrany

V podvečer prvního dne po otevření trhu s volnými hráči s Kyle Dubas dohodl s obráncem TJ Brodiem na čtyřleté smlouvě s ročním cap hitem 5 milionů dolarů. Brodie je tak první velkou a důležitou posilou do slabé obrany Maple Leafs.

Calgary Flames draftovali Brodieho ve čtvrtém kole draftu 2008. Do NHL naskočil ve třech zápasech sezony 2010-11. Tři sezony v řadě ale Brodie střídal zápasy v dresu Calgary Flames v NHL a zápasy na farmě v dresu Abbotsfordu Heat v AHL. Do NHL se naplno prosadil až v sezoně 2013-14.

Po minulé zkrácené sezoně se Brodie stal nechráněným volným hráčem po tom, co mu vypršela pětiletý smlouva na 23,2 milionů dolarů. Jeho nová čtyřletá smlouva s Maple Leafs je rozložena do čtyř let následovně. V prvním roce dostane Brodie 2,5 milionů dolarů. Ve druhém a třetím roce 5 milionů dolarů a v poslední roce smlouvy 7,5 milionů dolarů. V prvním roce má přitom zaručenou plnou no-movement klauzuli zaručující že nemůže být vyměněn ani přesunut na waiver list nebo do nižší soutěže. V dalším roce pak no-trade klauzuli zaručující, že Brodie nemůže být bez svého souhlasu vyměněný. Ve třetím a čtvrtém roce pak má modifikovanou no-trade klauzuli ve které má uvedený seznam týmů kam by souhlasil s výměnou.

Brodie je spolehlivým obráncem, který byl v hledáčku Maple Leafs již delší čas. Rodák z Chathamu v jižním Ontariu poblíž Detroitu byl blízko výměně do Toronta už po sezoně 2018-19 když Kyle Dubas a GM Calgary Brad Treliving společně jednali o výměně která by zahrnovala také Nazema Kadriho. Jelikož ale útočník Toronta z důvodu modifikované no-trade klauzule s výměnou do Calgary nesouhlasil tak z trejdu sešlo.

Kyle Dubas během včerejšího dne prozradil, že Maple Leafs nebyli příliš blízko k dohodě s obráncem St. Louis Blues Alexem Pietrangelem. Toronto tak obrátilo svou hlavní pozornost na zaplnění díry na pravé straně obrany směrem k Brodiemu.

Ten se tak zřejmě postaví do prvního obranného páru vedle Morgana Riellyho. Sice je podobně jako Rielly levorukým hráčem, ale už do svých juniorských let je zvyklý hrát na pravé straně obrany. Pokud je kouč Sheldon Keefe opravdu postaví vedle sebe tak Brodie bude právě ten, který bude tím bezpečnějším bekem v páru s útočnějším Riellym.

„Je skvělým hráčem. Je podobný Marku Giordanovi. Je jedním z těch kluků, kteří jsou dobří ve všem. Hraje fyzicky, je dobrý v obraně, v útoku a já doufám, že si s ním zahraju a pomůžu mu udělat ho ještě lepším,“ řekl Brodie.

Mimochodem v roce 2002 stál TJ Brodie jako 12letý klučina na ledě Air Canada Centre během dovednostních soutěží Leafs Skills Competition a 4 střelami v řadě trefil všechny 4 terče v brance. Puky mu přitom na ledě posílali Tomáš Kaberle a Bryan McCabe.

Reportér Paul Hendrick mu poté v rozhovoru řekl, že kouč Pat Quinn zvažuje, že mu nabídne smlouvu a ptal se TJ jestli by ji podepsal.

„Jo, pravděpodobně ano,“ odpověděl TJ Brodie.

Včera večer tak TJ Brodie po 18 letech nabídnu Maple Leafs přijal. A co stálo za jeho rozhodnutím?

„Jsou skvělým týmem. Jsou rychlý, šikovní. Je těžké proti nim hrát. A já jenom doufám, že k tomu přispěji,“ řekl Brodie.

Jaké budou další kroky Dubase?

Maple Leafs podali dvě kvalifikační nabídky chráněným volným hráčům, kterými jsou Ilya Mikheyev a Travis Dermott. Oba dva jsou důležitými hráči a Maple Leafs by se s nimi měli domluvit na nových smlouvách.

Jenže už v tento moment je Toronto zhruba 1 milion dolarů nad platovým stropem. Přesto Kyle Dubas potvrdil, že se Maple Leafs kolem platového stropu protančí. Vedení klubu se v tomto jednoznačně spoléhá na Brandona Pridhama a pokud se mu to podaří tak Toronto slovy Kylea Dubase rádo přivede ještě více síly a posil do obrany.

„Jestliže budeme moct v příštích dnech přivést ještě někoho, kdo možná přinese trochu více síly do obrany tak to rádi uděláme,“ řekl Dubas.

Jediným způsobem, jak toho ale lze dosáhnout je podle mě domluva na výměně.

Každopádně Kyle Dubas v posledních třech letech pokaždé během prvního dne otevření trhu s volnými hráči přivedl zajímavé tváře. V roce 2018 to byl příchod Johna Tavarese. Loni Jasona Spezzu. Letos přivedl Wayna Simmondse a TJ Brodieho.

Bude to ale stačit?

Napsat komentářnova nadej

před 12 měsíci

aj napriek niektorym nazorom, ze bitky uz do hokeja nepatria, som bol vzdy nazoru, ze treba mat v time tvrdasa a ak situacia vyzaduje, aj sa pobit ked treba. simmonds to splna. a t.j. brodie, no vdaka za tento dar do obrany.

na odlahcenie

před 12 měsíci

brodie bud v obrane ako skala, odlahci v branke pohadkara. simmonds ukaz golovu paradu, zhod rukavice, daj niekomu na bradu a zdvihni leafs fanusikom naladu 😀 omluvam sa, to len na odlahcenie temy 😀

Jarda155

před 12 měsíci

Ahoj.
Básnička pěkná 🙂
Jen upozorním na to,že T.J.B. určitě není přes důraz a hity.
Má ještě horší čísla,než měl Barrie,tak aby ta očekávání nebyla špatným směrem.

Průměrné hity za zápas TB – 1,89 – TJB 0,91 (horší u Leafs loni jen Nylander – 0,43)
M.

Michal Bukovic

před 12 měsíci

Ahoj Martine neznám detailně hru Brodieho, ale rozhodně od něj nečekám hru typu bourací kladivo v našem pásmu.
Spíš jistotu a odpovědnost k bránění. Doufám, že dokáže zklidnit naši hru v našem pásmu tzn. neztrácet kotouče a pokrývat soupeře aby kolem branky nezůstávali sami.

Jarda155

před 12 měsíci

Jo jo, to bylo obecné zhodnocení, když se všude vytahuje jak přitvrzujeme.
Bruslení , kontrola puku, rozehrávka a i to blokování střel by mělo být na Barriem (tedy toho co u nás loni hrál,ten co hrál 3 roky zpět v Coloradu byl tak nějak jiný Barrie – vzájemně jsme si prostě nepomohli, jeho podpis mluví za vše)
M.

zmena

před 12 měsíci

Ahoj . Barrie uz v Oilers. Mame Bogosiana

© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.