Začal tréninkový kemp před novou sezonou 2020-21

Lékařskými testy začal v neděli tréninkový kemp Maple Leafs před novou sezonou 2020-21.

Vedení týmu pozvalo na předsezónní soustředění o něco méně hráčů, než bývalo v minulých sezonách zvykem. Ze 40 pozvaných hráčů je na kempu 23 útočníků, 13 obránců a 4 brankáři. Kromě jiných chybí například všichni hráči, které si Leafs vybrali na podzimním draftu 2020. Klub se letos zdržel také jakýchkoliv zkušebních kontraktů.

Naopak nechybí žádné letní posily včetně veteránů Wayne Simmondse a Joe Thorntona.

Je zřejmé, že krátký, zhruba týdenní tréninkový kemp bude náročný na přípravu hráčů. Kouč bude muset připravit hráče na herní situace a zároveň vybrat základní sestavu. Situaci navíc ztíží fakt, že se během letošní přípravy před novou sezonou nebudou hrát přípravné zápasy.

Sheldon Keefe tak už na nedělní tiskové konferenci potvrdil, že se bude během kempu soustředit na herní tréninky a fyzickou kondici. Naopak ubydou zápasy mezi jednotlivými skupinami hráčů. Kouče řekl, že chystá pouze dva takové zápasy na kempu z toho jeden na ledě Scotiabank Arény velmi podobný skutečnému zápasu.

Na tiskové konferenci se představil také GM Maple Leafs Kyle Dubas, který řekl, že všech 40 pozvaných hráčů prošlo lékařskými testy. Na led se hráči dostanou poprvé v pondělí. Kouč plánuje rozdělit všech 40 hráčů na dvě skupiny.

Ze 40 pozvaných hráčů předpokládáme 19 jistých členů základní sestavy. Z útočníků to jsou Zach Hyman, Alexander Kerfoot, Mitch Marner, Auston Matthews, Ilya Mikheyev, William Nylander, Wayne Simmonds, Jason Spezza, John Tavares, Joe Thornton a Jimmy Vesey. V obraně budou mít nejspíše své místo jisté T.J. Brodie, Zach Bogosian, Travis Dermott, Justin Holl, Jake Muzzin a Morgan Rielly. A také dvojice brankářů je zřejmá, Frederik Andersen a Jack Campbell.

Může se zdát, že Toronto bude mít problém s platovým stropem. V současné chvíli se Leafs nachází zhruba 1,05 milionů dolarů nad horní hranicí 81,5 milionů dolarů a proto bude muset do sezony nastoupit nejspíše pouze s 21 hráči na soupisce. To ovšem nebude v letošní sezoně žádný problém. Každý tým v NHL totiž může využít v základní části tzv. taxi sestavě na kterou může zapsat 4-6 hráčů.

Za 40 hráčů na draftu je tak dalších 10 kandidáty právě na místo v taxi sestavě. Z útočníků to jsou Alexander Barabanov, Travis Boyd, Pierre Engvall, Nic Petan, Nick Robertson. Z obránců Mikko Lehtonen, Martin Marinčin, Calle Rosen a Rasmus Sandin. A brankář Aaron Dell.

Můžeme hádat, že hlavními kandidáty na doplnění základní sestavy bude Nick Robertson a Rasmus Sandin nebo Mikko Lehtonen. Můžeme ale také čekat, že vzhledem k nejistotě jaká nás v sezoně čeká se do zápasů může podívat kdokoliv z této desítky hráčů.

Zbývá jedenáctka hráčů, kteří se pokusí zaujmout ale nejspíše budou zařazeni do sestavy Toronta Marlies v AHL (až se bude vědět, kdy nižší soutěž AHL začne). Jsou to útočníci Kenny Agostino, Joey Anderson, Adam Brooks, Justin Brazeau, Rourke Chartier, Tyler Gaudet, Scott Sabourin. Z obránců to je Mac Hollowell, Teemu Kivihalme, Timothy Liljegren a trojice brankářů Michael Hutchinson, Ian Scott a Joseph Woll.

Jak tedy bude vypadat pravděpodobná základná sestava Maple Leafs?

Kouč Shledon Keefe na závěr své tiskovky překvapil novináře, když prozradil, jak si představuje první tři útoky svého týmu s jedním obrovským překvapením. Hlavní kouč totiž plánuje postavit Joe Thorntona do prvního útoku vedle Austona Matthewse a Mitche Marnera. Legenda NHL a budoucí člen síně slávy tak vedle Austona Matthewse nahradí svého nedávného spoluhráče ze San Jose Patricka Marleaua, na kterého Auston Matthews nedal dopustit. Uvidíme, jak dobře si spolu sednou tihle dva.

Keefe navíc plánuje pozměnit také ostatní útoky. Další nováček Jimmy Vesey byl měl nastupovat vedle kapitána Johna Tavarese a Williama Nylandera. zatímco ve třetím útoku se vedle sebe postaví Ilya Mikheyev, Alex Kerfoot a Zach Hyman. Čtvrtý útok by mohl obsadit Wayne Simmonds, Nick Robertson (nebo Alexander Barabanov) společně s Jasonem Spezzou.

Joe Thornton – Auston Matthews – Mitch Marner
Jimmy Vesey – John Tavares – William Nylander
Ilya Mikheyev – Alex Kerfoot – Zach Hyman
Nick Robertson – Jason Spezza – Wayne Simmonds

Morgan Rielly – T.J. Brodie
Jake Muzzin – Zach Bogosian
Travis Dermott – Justin Holl

Andersen, Campbell

Hlavní kouč Sheldon Keefe se bude podle svých slov snažit připravit tým tak, aby se soupeři dařilo mnoho hůře dostat se k brance Toronta. Rád by od hráčů viděl více konkurenceschopnosti, fyzickou hru a lepší organizaci hry. K tomu dodal také větší vyrovnanost výkonů. Právě všechny tyto znaky Torontu v minulých sezonách výrazně chyběly. Podle kouče tak bude celý tento přípravný kemp sloužit právě k tomu, aby si tým získal všechny potřebné návyky, které by měly Maple Leafs dovést dál než jenom do prvního kola playoff.

Základní část Toronto začne 13. ledna zápasem proti Montrealu Canadiens.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *