Tréninkový kemp 2020, den první. Hráči poprvé na ledě

This slideshow requires JavaScript.

Hráči Maple Leafs v pondělí poprvé oficiálně v letošní sezoně trénovali na ledě Ford Performance Centre na předměstí Toronta. Kouč Shleldon Keefe podle očekávání rozdělil všechny pozvané hráče na dvě skupiny.

První skupina, říkejme jí ta hlavní, byla složena prakticky pouze z hráčů, se kterými Keefe zjevně počítá do základní sestavy:

Thornton−Matthews−Marner
Vesey−Tavares−Nylander
Mikheyev−Kerfoot−Hyman
Barabanov−Spezza−Simmonds

Rielly−Brodie
Muzzin−Holl
Lehtonen−Bogosian
Sandin−Dermott

Andersen
Campbell

Druhá skupina pak trénovala ve složení, které připomíná AHL sestavu Toronta Marlies:

Robertson−Engvall−Anderson
Petan−Boyd−Brazeau
Agostino−Brooks−Sabourin
Gaudet−Chartier

Marincin−Liljegren
Rosen−Hollowell
Kivihalme

Dell
Hutchinson

Kouč po tréninku ovšem ujišťoval, že složení útoků rozhodně ještě není konečné a hráče ze druhé skupiny (ano díváme se na tebe Nicku Robertsone) hlavní kouč Maple Leafs určitě využije.

„Tenhle kluk do toho dává úplně všechno…je individuálně soustředěný tak, jak jsem ho viděl, když opouštěl juniorský hokej,“ řekl Keefe.

Hlavní kouč také dodal, že nezavrhuje složení základní sestavy se sedmi obránci. V tento moment se na to ovšem nesoustředí a plánuje držet se obvyklého formátu 12 útočníků a šesti beků.

Začátek prvního tréninku potvrdil včerejší zprávy o tom, že se Keefe chystá zaměřit se nejenom na herní situace ale také na fyzickou kondici hráčů. Prvních 20 minut se tak trénovalo bez kotouče a hráči si zřejmě užívali pořádné porce bruslení.

„Naším cílem bylo udělat to dnes hráčům nepříjemné,“ řekl kouč po tréninku.

Velký ohlas včera způsobilo oznámení, že se na levé křídlo útoku Austona Matthewse postaví Joe Thornton.

„Když Joe ukázal zájem sem přijít, tak jsem si pomyslel, že by to pro nás mohlo být dobré místo, kde začít. Schopnosti tvořit hru, jaké Joe má, schopnost hrát pod čárkami a kolem branky jsou opravdovým přínosem,“ objasnil Keefe, co ho vedlo k postavení Thorntona vedle Matthewse.

Přesto kouč podle svých slov ví, že udržet jednačtyřicetiletého veterána vedle čtyřiadvacetiletého Matthewse a Marnera nebude jednoduché z pohledu minut na ledě. Abychom si dali do kontextu věkový rozdíl mezi budoucími spoluhráči v prvním útoku Maple Leafs tak si musíme uvědomit, že Joe Thornton byl draftovaný jako jednička draftu 1997. Mitch Marner byl na světě teprve měsíc a půl a Auston Matthews ještě nebyl dokonce vůbec na světě.

Není proto divu, že Jumbo Joe má ve svém věku dostatečný nadhled a dostatek zkušeností na to, jak zvládnout tlak v Torontu.

„Upřímně nemám žádný stres. Cítím se dobře, cítím se komfortně. Mám sklon hrát bez stresu s úsměvem na tváři a stále zůstat cílevědomý. Myslím si, že tak předvádím nejlepší výkony. A v mém věku v tom budu prostě pokračovat,“ odpověděl Joe na otázku, jak bude zvládat zvládne přechod ze San Jose do Toronta.

„Jsou to dva výjimeční hráči, opravdu zábavní kluci a samozřejmě velmi talentovaní hráči takže začít s těmito hráči je opravdu výjimečné,“ chválil pak Jumbo Joe oba mladší spoluhráče.

Na virtuální tiskové konferenci Joe Thornton vyprávěl o povinné karanténě a o tom, jaké dojmy z prvního dne na kempu Maple Leafs má.

„Byl jsem 14 dnů v karanténě s některými kluky, takže jsem je mohl hned poznat. Cítil jsem se pohodlně, i když jsem byl tak dlouho v San Jose. Díky těm klukům jsem se tady opravdu hned cítil dobře. Cítím se opět jako doma. Bylo to opravdu jednoduché. Super skupina kluků, hodně srandy v kabině. Je tu okolo opravdu dobrý pocit, hodně pozitivní nálady.“

„Obléknout si dres Maple Leafs, víte pocházet z jihozápadního Ontaria, vyrůstat tím, že sledujete zápasy Maple Leafs, sledovat Dougieho Gilmoura, Wendela Clarka, Matse a všechny ty kluky to je pro mě vzrušující,“ řekl pak Jumbo Joe na otázku, co pro něj znamená obléknout si dres Maple Leafs.

Vypadá to, že Joe zapadne do kabiny opravdu výborně a nejen on má ze svého příchodu k Maple Leafs dobrý pocit.

„Je určitě legendou. Víte, když je v kabině. Přináší obrovský přínos. Vyžaduje hodně od svých spoluhráčů, je ve skvělé formě a je velkým hráčem takže si myslím, že bude pro náš tým skvělým přínosem nejen na ledě, ale zejména mimo led svým chováním,“ neskrýval své nadšení z nového spoluhráče například Zach Hyman.

Kromě nového složení sestavy Maple Leafs na svém prvním tréninku na ledě představili sponzora, jehož logo bude v letošní sezoně na boční straně helem hráčů. Podle očekávání se jedná o největšího partnera klubu a současného držitele práva na název arény Scotiabank.

Maple Leafs za 103 let své existence nikdy na své vybavení nedávali reklamu na značku nesouvisející s NHL. To je ovšem minulost. Zatím jedno malé logo na boční straně helmy nevypadá příliš rušivě. Jenom doufejme, že se z malého loga nestane dres plný obrázků jako v Evropě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *