Tréninkový kemp 2020, den volna

Čtvrtý den tréninkového kempu byl pro hráče volným dnem. Tým se pouze sešel v tréninkovém centru k několika týmovým poradám týkajících se hry speciálních formací.

Právě to bude podle kouče jednou z hlavních náplní v příštích dnech. A právě nejzajímavější zprávou dnešního dne je to, že kouč Sheldon Keefe plánuje využít Austona Matthewse ve hře v oslabení. Upřímně na první pohled by se člověk pomyslel, co to je za nesmysl.

Jenže Maple Leafs měli v loňské sezoně výrazné potíže při vhazování v oslabení ve vlastním pásmu. Na většinu vhazování na levé straně obranného pásma se stavěl Frederik Gauthier a ten je pryč. A protože Matthews je velmi dobrý, co se týče vhazování (55% v loňské sezoně) a má velmi slušnou obranou hru holí, tak to dává smysl. Není důvod si myslet, že by Matthews nemohl být efektivním hráčem na oslabení. Jenže každý kouč zároveň potřebuje hráče jako je Auston Matthews (nejlepší střelec při hře 5 na 5 v celé NHL) na ledě právě v momentě, kdy oslabení skončí a tým měl začít útočit.

„Chceme, aby byli oba dva v pohodě a alespoň znali a pocítili hru v oslabení. V případě Austona je to něco, co ještě nezažil. Nepředpokládáme, že to bude na stálo, ale podle potřeby. Zejména při vhazování nám může na levé straně hodně pomoct. Viděli jsme, jak moc dozrál jako defenzivní hráč vedle toho jakou je útočnou hrozbou,“ okomentoval Keefe využití Matthewse na oslabení.

Každopádně se zdá, že hráči si dnešní volno opravdu zaslouží přestože mají za sebou teprve 3 dny tréninku.

„Je to rychlý kemp a všechno rychle pokračuje. Intensita první tři dny byla prostě extrémně náročná. Takže je dobré se dát dnes znovu dohromady, dokončit nějaké věci mimo led a vrátit se zpět. Byl to pro celý tým skvělý start, musíme na tom dál stavět,“ řekl dnes kapitán Maple Leafs John Tavares.

Po včerejším tréninkovém zápase mezi modrými a bílými a dnešním dni volna bude v pátek následovat další porce tréninků se zaměřením na hru speciálních formací.

V sobotu pak čeká hráče druhý z dvojice modelových zápasů, které Leafs během tréninkového kempu odehrají. Kouč potvrdil, že hráče čeká téměř běžný zápasový den s ranním rozbruslením a mítinkem. Úvodní vhazování je naplánované v 7 hodin večer na ledě Scotiabank Arény.

„Je to v podstatě poslední den. Pak bude následovat volná neděle a začátek přípravy na základní část. V sobotu bude mít ranní rozbruslení, po lehkém tréninku je pošleme ven a sejdeme se opět v 7 večer. Chceme to s mítinkem a tím, jak se připravujeme před kterýmkoliv zápasech co nejvíce napodobit,“ řekl dnes odpoledne kouč.

Další důležitou zprávou dne je to, že vláda provincie Ontario povolila domácí zápasy Toronta Maple Leafs a Ottawy Senators v jejich arénách. Provincie Ontario byla poslední ze všech provincií Kanady. Už dříve dostali povolení odehrát v letošní sezoně domácí zápasy na vlastním ledě Vancouver Canucks v Britské Kolumbii, Edmonton Oilers a Calgary Flames v Albertě, Montreal Canadiens v Quebecu a naposledy Winnipeg Jets v Manitobě.

„Po konzultaci s hlavním lékařem pro zdraví v Ontariu a s podporou místních lékařů pro zdraví v Ottawě a Torontu s potěšením oznamuji, že oba týmy NHL v Ontariu, Ottawa Senators a Toronto Maple Leafs, budou moci hostit domácí zápasy proti ostatním kanadským týmům v jejich příslušných arénách v této sezóně,“ uvedl ministryně pro dědictví, sport, cestovní ruch a kulturu v Ontariu Lisa MacLeod ve svém prohlášení.

„Tento souhlas byl udělen po pečlivém prozkoumání přísných protokolů o zdraví a bezpečnosti, které budou přijaty, aby byly hráči, zaměstnanci a naše komunity v bezpečí před rozšířením COVID-19 zatímco ontarijské týmy NHL bude moci hrát hru, kterou všichni milujeme.“

„Cesta k tomuto rozhodnutí byla dlouhá. Musím poděkovat Nicku Eavesovi ze společnosti MLSE (vlastník Maple Leafs) a Anthonymu Leblancovi z klubu Ottawa Senators za jejich společné úsilí s mým týmem na ministerstvu sportu a našimi protějšky na ministerstvu zdravotnictví.“

„Těším se na pokračování spolupráce s oběma kluby Torontem Maple Leafs a Ottawou Senators na kampani s cílem varovat obyvatele Ontaria před rozšířením nemoci Covid-19 a obnově důvěry v nižší sportovní události po pandemii.“

„Tím, že Senators a Leafs odložili Bitvu o Ontario pro dobro hry, předvedli to nejlepší v týmové spolupráci. Přeji jim, aby oba kluby uspěly v Severní divizi NHL.

A nyní přineste Stanley Cup domů!“

Doufejme tedy, že Maple Leafs přání ministryně splní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *