Tréninkový kemp 2020, den pátý. Hra speciálních formací

This slideshow requires JavaScript.

Další tréninkový den Maple Leafs je za námi. V sestavě hlavní skupiny nahradil Pierre Engvall stále zraněného Alexe Kerfoota. Ten sice už dnes bruslil ale mimo hlavní skupinu a podle kouče je nejisté, že by se mohl objevit na zítřejším tréninkovém zápase mezi modrou a bílou sestavou Maple Leafs ve Scotiabank Aréně. Nejistý je dokonce také jeho start v úvodním zápase nové sezony příští středu proti Montrealu Canadiens.

Zítřejší zápas bude velmi podobný běžnému zápasu Maple Leafs. Podle kouče budou pískat dva hlavní a dva čárový rozhodčí. Hrát se bude klasicky 3 třetiny po 20 minutách. Rozdílem budou samostatné nájezdy po první a druhé třetině a pětiminutové prodloužení po konci normální hrací doby nezávisle na výsledku. Přímý přenos by měly vysílat stanice Sportsnet a TSN, takže je velká šance, že bude dostupný také stream.

Sheldon Keefe plánuje využít tři brankáře. Předpokládaná jednička týmu Frederik Andersen a dvojka Jack Campbell odchytají dvě třetiny, pro každou stranu jednu třetinu. Aaron Dell pak odchytá po jedné třetině na každé straně.

Mimochodem Fredy Andersen dnes řekl, že zatím nevedl s klubem žádné jednání o své nové smlouvě. Chce se soustředit na sezonu. Uvidíme, jak se situace kolem nové smlouvy dánského brankáře vyvrbí.

Tým se dnes soustředil na hru speciálních formací. Složení přesilovkové pětice bylo následující:
PP1 – Matthews, Marner, Thornton, Simmonds, Reilly
PP2 – Tavares, Nylander, Hyman, Spezza, Lehtonen.

Mitch Marner se pak vyjádřil ke spolupráci s Joe Thorntonem a Austonem Matthewsem. Souhra se podle něj zlepšuje každým dnem a rychle si to sedne, jakmile se hráči dostanou do zápasového rytmu. Jumbo Joe pak dodal, že se hráči stále poznávají, ale zatím to bylo velmi dobré.

Poslední dnešní zprávou bylo zapsání útočníka Nicka Petana na waivers.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *