Je tu otevírací zápas nové sezony. Maple Leafs hrají s Canadiens

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer otevírací zápas nové sezony na domácím ledě s Montrealem Canadiens. Začíná tak zkrácená sezona 2020-21. Sezona, která se zapíše do historie.

Máme za sebou zkrácený tréninkový kemp bez přípravných zápasů. A kvůli přetrvávající pandemii nemoci Covid-19 nás čeká zkrácená základní část. 56 zápasů se odehraje pouze mezi týmy v jednotlivých divizích. V případě Maple Leafs nás tak čeká 9 zápasů proti kanadským rivalů z Ottawy, Vancouveru, Edmontonu a Calgary a 10 zápasů s dnešním soupeřem z Montrealu a Winnipegem. Jiné bude také playoff s divizními souboji v prvním a druhém kole. Jiná bude atmosféra zápasů bez fanoušků přímo v hale. Tým, který se se všemi odlišnostmi v letošní sezoně vyrovná nejlépe uspěje.

Svou zkrácenou sezonu v chaotickém sportovním světě má za sebou MLB. Také ji poznamenalo mnoho covid případů, odložených a zkrácených zápasů a dokonce odstoupení pálkaře LA Dodgers Justina Turnera po pozitivním testu na Covid v osmé směně šestého zápasu Světové série proti Tampě Bay Rays. Po tomto zápase se pak hráči Dodgers a s nimi také Turner radovali z celkové výhry v sezoně. Komisař Rob Manfred dokonce v průběhu sezony varoval před jejím úplným zrušením pokud hráči nebudou dodržovat veškerá bezpečnostní opatření.

Také NFL odehrála základní část s problémy. Mnoho týmů mělo ve svých sestavách nakažené. Denver Broncos museli dokonce v jednom zápase na klíčové místo quarterbacka nasadit hráče z úplně jiné pozice.

Před několika týdny pak začala problematickou sezonu NBA. Toronto Raptors byli nuceni přesídlit z Toronta na Floridu. Tým Houston Rockets se pak musel kvůli porušení bezpečnostních opatření obejít ve svých prvních zápasech bez své hvězdy Jamese Hardena. Další týmy pak nastupovali ke svým zápasům mnohdy v nekompletní sestavě.

Doufejme proto, že se NHL z těchto chyb poučila. Pomoct by mělo například zavedení sestavy čtyř až šesti náhradníků, kteří budou moct v případě problémů s pozitivními testy nahradit své spoluhráče. Novou normu pak pro hráče představuje každodenní testování, udržování rozestupů, omezený počet hráčů v posilovnách a další omezení v tom, co a kde mohou hráči dělat.

„Myslím si, že jako tým to zvládáme výborně. Myslím si, že se všichni těšíme až to začne. Pro každého to byla dlouhá doba, mnoho nejistot. Myslím si, že máme hodně sebevědomý a jsme jednoduše šťastni, že jsme zpět a hrajeme hokej,“ řekl Morgan Rielly.

Maple Leafs

Maple Leafs vstoupí do sezony s několika novými tvářemi. Zkušenosti do útoku přinesou Joe Thornton a Wayne Simmonds. Novou krev do sestavy přinese Jimmy Vesey, nováček z Evropy Alexander Barabanov nebo mladá naděje Nick Robertson. Obranu pak posílí T.J. Brodie, veterán Zach Bogosian nebo další evropská posila Mikko Lehtonen. Možná velmi důležitou brankářskou pojistkou pak bude Aaron Dell.

Sezona, která nás čeká možná může vzbuzovat mírný optimismus v řadách fanoušků. Minimálně do případného finále Východní konference se nepotkáme s Bostonem Bruins nebo Tampou Bay, kteří nás trápili v Atlantické divizi. Chybět budou také ostatní silné americké týmy. Přesto to bude boj o každou vteřinu se všemi kanadskými soupeři.

Také hráči jsou nadšení z blížících zápasů NHL. Bylo to dlouhých 10 měsíců od posledního zápasu základní části 2019-20 na domácím ledě s Tampou Bay. Po dlouhé pauze následovalo letní předkolo playoff a velké torontské zklamání po vypadnutí s Columbusem Blue Jackets.

„Atmosféra je opravdu dobrý. Hráči si opravdu užívají přípravu, kterou za poslední týden nebo 10 dnů odvedli aby se připravili na skutečné zápasy. Musíme být opravdu připravení a najít úplně jinou úroveň. Doufáme, že díky práci, kterou jsme odvedli jsem připraveni. Před námi je úplně jiná výzva a těšíme se na to, až uvidíme jak na to naši hráči odpoví a jak udržíme tu dobrou atmosféru, kterou kolem našeho týmu máme,“ řekl dnes kouč Maple Leafs Sheldon Keefe.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs dnes večer:

Joe Thornton – Auston Matthews – Mitch Marner
Jimmy Vesey – John Tavares – William Nylander
Ilya Mikheyev – Alex Kerfoot – Zach Hyman
Alexander Barabanov – Jason Spezza – Wayne Simmonds

Morga Rielly – T.J. Brodie
Jake Muzzin – Justin Holl
Travis Dermott – Zach Bogosian

V brance samozřejmě jednička Frederik Andersen. Jako náhradník bude připravený Jack Campbell​.

Canadiens

Také Montreal vstoupí do sezony s velkými změnami v sestavě. Canadiens posílili obránci Joel Edmundson a Alexander Romanov, útočníci Josh Anderson a Tyler Toffoli nebo brankář Jake Allen.

V letním předkole playoff Montreal překvapil Pittsburgh a po výhře 3-1 na zápasy postoupil do prvního kola. Tam už Canadiens nestačili v šesti zápasech Philadelphii Flyers. Dnes večer to bude mnohem lepší Montreal, než jaký byl v loňské sezoně.

Toronto má navíc Montrealu co vracet. V loňské sezoně uhráli Maple Leafs s Canadiens nepříznivou bilanci 0-1-2 s celkovým skóre 8-13.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Jdeme na to. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *