Leafs prohráli po špatném výkonu v Ottawě

Toronto Maple Leafs prohrálo na ledě Ottawy Senators 3-5. Přitom ještě v polovině zápasu Leafs vedli po brance Alexe Kerfoota 2-1. Jenže tři branky Ottawy v rozmezí necelých pěti minut ve druhé polovině druhé třetiny všechno změnily. Zkraje třetí třetiny přidal pátou branku Ottawy Derek Stepan a bylo prakticky rozhodnuto. Za necelou minutu John Tavares už jenom korigoval střelou v přesilové hře na konečných 3-5.

Toronto podruhé v řadě inkasovalo nejméně 4 branky v zápase. V pátek večer pochytal Frederik Andersen pouze 19 ze 24 střel soupeře. Ve dvou zápasech v letošní sezoně je jeho úspěšnost 87,5% a průměr obdržených branek 3,81.

„Příliš mnoho puků skončila v naší brance. Není to všechno jeho chyba, potřebujeme se zlepšit v mnoha oblastech. Fred byl ale pravděpodobně souhlasil, že brankoviště je jednou z nich,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

Asi nejhorší výkon odvedla první obranná dvojice Rielly, Brodie. Ani jeden z top obránců Toronta neměl zjevně svůj den a dohromady oba hráči zaznamenali -7 bodů v hodnocený +/-. Nedařilo se ani útočníkům. Auston Matthews odehrál více než 23 minut na ledě. Zaznamenal 3 střely a zápas dokončil s -3 v hodnocení +/-. Jediným, kdo se dokázal prosadit byl kapitán John Tavares, který zaznamenal branku a jednu asistenci.

„Ofenzivně nejsme zdaleka tam, kde bychom měli být,“ komentoval útočnou hru Toronta kouč.

Maple Leafs vedli od poloviny první třetiny 1-0 brankou Zacha Hymana v přesilové hře. Ještě do přestávky ale Ottawa srovnala. Přesnou střelou v přesilové hře 5 na 3 se o to postaral Thomas Chabot.

Nástup do druhé třetiny patřil opět Torontu. Maple Leafs dominovali ve hře a svého soupeře často téměř nepustili z obranné třetiny. A když Alex Kerfoot přidal v polovině zápasu druhou branku, zdálo se, že si Maple Leafs dojdou pro vítězství.

„Jestli chceme být týmem, který chce něco dokázat, tak by mělo být v ten moment po zápase. Měli bychom být schopní hlídat si vedení a stavět na tom. Samozřejmě dnešní zápas ukázal, že ještě takovým týmem nejsme,“ řekl Keefe.

Ottawa dokázala po druhé brance Toronta obraz zápasu naprosto otočit. Maple Leafs najednou nezvládali pokrývat prostor kolem svého brankoviště a Senators brankami Bradyho Tkachuka, Austin Watson a Chrise Tierneyho otočili skóre na svou stranu. Po druhé třetině Ottawa vedla 4-2.

Ve třetí třetině Leafs nejprve ubránili zbytek oslabení ze druhé části ale sami pak nevyužili svou přesilovou hru.

A Ottawa opět trestala. Na začátku sedmé minuty zvýšil Derek Stepan už na 5-2.

John Tavares sice ještě využil přesilovou hru a snížil tak na 3-5, ale to bylo ze strany Maple Leafs všechno.

Maple Leafs tak zaznamenali první porážku v sezoně. Potvrzuje se tak, že o každý bod v základní části bude mezi všemi kanadskými týmy obrovský boj. Není proto možné předvádět tak špatné výkony, jako předvedlo v pátek večer Toronto.

V sobotu se hraje na ledě Ottawy odveta a osobně očekávám od Maple Leafs naprosto odlišný výkon.