Napraví Maple Leafs dojem z minulého zápasu?

Nová sezona NHL začíná nabírat obrátky a nás čeká dnes večer už třetí zápas. Podruhé v řadě to bude Bitva o Ontario na ledě Ottawy Senators a Maple Leafs mají opravdu co napravovat po páteční prohře 3-5.

Maple Leafs v nové sezoně zatím nedokázali předvést výkon na horní hranici svých možností. Minimálně 4 inkasované branky v prvních dvou zápasech vůbec nevypovídají o posílené obraně týmu. A včerejší výkon dvojice Rielly, Brodie nevzbuzoval vůbec žádnou naději na zlepšení. Spíše naopak. Žádný z obránců není zatím prakticky schopný pokrývat prostor před vlastním brankovištěm.

Útočné schopnosti talentem a zkušeností nabitých útoků zatím prokazuje pouze kapitán John Tavares a William Nylander. Především první útok ve složení Thornton, Matthews, Marner nepředvádí zatím to, čeho jsou schopni a co je od nich očekáváno.

Opravdu nepříjemným faktem je velmi slabá fyzický hra týmu. Jak Montreal v prvním zápase tak Ottawa ve druhém zápas hráče Toronta výrazně přehráli fyzicky. Montreal byl v počtu hitů lepším týmem v poměru 32-14 a stejné to bylo také v pátek proti Ottawě, která byla na hity lepší v poměru 33-12.

Úvodní zápasy v podivné sezoně jako je ta současná by měly Maple Leafs vyhovovat o něco více než soupeřům. Týmy neměly během přípravy příležitost k sehrání v podobě přípravných zápasů. A v prvních zápasech nové sezony se nikdy nehraje hokej s těsnou a organizovanou obranou a fyzickou hrou na úrovni playoff. Zatím se ale zdá, že Leafs přistupují k zápasům spíše jako k přípravě než jako k boji o postupová místa do playoff.

Snížený počet zápasů základní části na 56 rozhodně neposkytuje prostor na podobné výkony, které Toronto zatím předvádí. V týmu chybí určitý pocit důležitosti.

Zatím nedokážu odhadnout jestli Keefe udělá pro dnešní zápas změny v sestavě. Jestli dojde na další změny kromě brankoviště, kam se určitě postaví Jack Campbell tak to bude spíše kosmetická výměna na jednom nebo dvou postech. Určitě ale nemůžeme čekat přesun Joe Thorntona do třetího nebo čtvrtého útoku.

Kouč už dříve řekl, že chce dát současnému složení útoků určitý čas na to, aby si hráči vybudovali určitou soudržnost. Každopádně bude jeho trpělivost před dnešním zápasem velmi zkoušena. Jsem si jistý, že určité sklony k promíchání sestavy po včerejším výkonu musí mít.

Ottawa měla ve včerejším zápase extra motivaci ukázat, že jsou Senators lepším týmem, než kam je většina reportérů řadí. Maple Leafs proto musí dnes večer ukázat, že si zaslouží být řazeni na první příčky v divizi kam je většina kanadských novinářů pasuje.

Úvodní vhazování v jednu hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *