Maple Leafs čeká výzva v podobě zápasu s Jets

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě proti Winnipegu Jets. Urputný tým Winnipegu bude pro novou sestavu Maple Leafs výzva a tým se pokusí navázat na svůj výkon ze sobotního zápasu na ledě Ottawy.

Zatímco se Toronto chystá už na svůj čtvrtý zápas v nové sezoně tak Winnipeg čeká teprve druhý zápas.

Maple Leafs

Většinu sobotního zápasu na ledě Ottawy předváděli hráči Toronta zlepšený výkon oproti pátečnímu zápasu se stejným soupeřem. Tým vypadal mnohem organizovaněji především ve hře před vlastním brankářem Jackem Campbell než tomu bylo v předchozích dvou zápasech s Frederikem Andersenm v brance.

Výhru v sobotním zápase pak řídil kompletně první útok týmu ve složení Thornton, Matthews, Marner. Všichni tři hráči zaznamenali dohromady 7 bodů a předvedli svůj zatím nejlepší výkon zkraje sezony. 2016-17 Dnes večer ovšem čeká Maple Leafs výzva.

Tým v sobotním zápase ztratil útočníka Nicka Robertsona. Jeho zranění kolene si podle nejnovějších zpráv vyžádá měsíc léčení. Toronto proto už včera reagovalo zapsáním útočníka Jasona Spezzy a třetího brankáře Aarona Della na waiver list tak, aby si Leafs uvolnili prostor pod platovým stropem a mohli zraněného Robertsona nahradit jiným hráčem.

Přesunem Spezzy a Della na waiver list si Toronto uvolnilo okolo 1,5 milionů dolarů pod stropem. Celkově mají Leafs prostor zhruba 2,1 milionů dolarů.

A zatímco Jason Spezza přes waiver list prošel tak Aarona Della si stáhli New Jersey Devils. Klub následně zapsal na listinu taxi náhradníků útočníka Pierre Engvalla.

Dnes večer ovšem Toronto podle kouče Sheldona Keefea nastoupí pouze s 11 útočníky ale sedmi obránci. Tím sedmým se stane Mikko Lehtonen, kterého tak dnes večer čeká premiéra v NHL.

Na ranním tréninku pak Adam Brooks trénoval ve 4 útoku vedle Jasona Spezzy místo zraněného Robertsona.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:
Thornton – Matthews – Marner
Nylander – Tavares – Vesey
Mikheyev – Kerfoot – Hyman
Spezza – Simmonds

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Dermott – Bogosian
Lehtonen

Do branky se postaví opět jednička Frederik Andersen. Na lavičce bude samozřejmě připravený Jack Campbell.

Jets

Winnipeg odehrál zatím jediný zápas v nové sezoně. Ve čtvrtek Jets porazili Calgary Flames na svém ledě 4-3 v prodloužení. O vítěznou branku se zkraje prodloužení postaral svou druhou trefou v zápase Patrik Laine. Ten si připsal, stejně jako Kyle Connor celkem 3 body.

Laine ale bude dnes večer svému týmu chybět kvůli zranění v horní části těla.

V sobotu museli Jets zrušit svůj trénink z „důvodu velké opatrnosti“ po vystavení se Covidové nákaze. Zrušený trénink byl podle všeho ojedinělým incidentem a Jets se tak mohli přesunout do Toronto k dnešnímu zápasu. Už dříve vynechal jeden z týmových tréninku útočník Nikolaj Ehlers kvůli Covid protokolu.

Od minulé sezony zůstala sestava Winnipegu téměř beze změn. Během podzimu Jets přivedli Paula Stastnyho z Vegas Golden Knights výměnou za obránce Carla Dahlstroma. Minulý týden si pak Jets z waiver listu Caroliny Hurricanes stáhli brankáře Antona Forsberge. Právě on byl ovšem v sobotu zapsaný kvůli Covid nákaze na listinu zraněných hráčů.

V posledních sedmi vzájemných zápasech od začátku sezony 2016-17 má Toronto s Winnipegem bilanci 5-1-1.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *