Změny v sestavě Maple Leafs před druhým zápasem na ledě Calgary

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer druhý zápas na ledě Calgary Flames. První vzájemný zápas v neděli večer Maple Leafs vyhráli 3-2.

Jestli má Toronto s něčím v letošní sezoně potíže, tak to začíná být narůstající počet zraněných hráčů. Na konci nedělního zápasu se totiž zranil brankář Jack Campbell. Nedělní zápas sice Campbell ještě dochytal, ale dnes kouč Sheldon Keefe potvrdil, že dvojka Maple Leafs bude týdny chybět.

Campbell vynechal už pondělní trénink a je zřejmé, že se brzy připojí na marodce k dlouhodobě zraněnému Nicku Robertsonovi a Joe Thorntonovi.

Na pozici dvojky týmu se nyní posune Michael Hutchinson. S ním se přitom zkraje sezony počítalo spíše až jako se čtvrtým brankářem a vypadalo to, že jeho místo bude u Marlies v AHL. Pozice dvojky připadala na Campbella a Maple Leafs si drželi jako třetího brankáře v sestavě Aarona Della. Jenže ten musel být zapsaný na waiver list, aby si Maple Leafs uvolnili prostor pod platovým stropem odkud si ho stáhlo New Jersey Devils. Hutchinson se tak posunul na místo náhradníka v taxi sestavě a nyní bude krýt záda Andersenovi na lavičce.

Na místo náhradního brankáře v taxi sestavě se tak posunul mladý Joseph Woll.

Kouč dnes také potvrdil další změny ve složení sestavy.

Čtvrtý útok by měl hrát ve složení Joey Anderson, Pierre Engvall a Travis Boyd. Už včera na tréninku spolu tato trojice trénovala a je zřejmé, že je kouč k sobě postaví také dnes večer.

„Myslím, že měl opravdu dobrý kemp s námi a byl jedním z těch kluků, kteří byli ve velmi těžké situaci. Je určitě jedním z těch hráčů, na které se chceme podívat,“ řekl Keefe o Andersonovi.

Pro něho a Travise Boyda to bude dnes večer premiéra v dresu Maple Leafs.

V obraně pak Mikko Lehtonen nahradí Travise Dermotta. Ještě sice není jisté, že to bude vedle Zacha Bogosiana, ale nejspíše tomu tak bude. Už včera spolu Lehtonen a Bogosian trénovali zatímco Dermott bruslil vedle Rasmuse Sandina.

„Všímáme si Rasmuse a té skutečnosti, že je zde každý den a jeho vývoje a zároveň cítíme, že Mikko Lehtonen s tím, kde je, je o něco vepředu co se týče zařazení do sestavy,“ řekl Keefe.

Ze sestavy dnes vypadne Jason Spezza, který už včera trénoval v šedivém dresu značícím, že se přesune mezi náhradníky.

„Naše rozlosování je takové, jaké je. Je to hodně rušné a my chceme dát Spezzovi den volna. Dá nám to šanci podívat se na další hráče, kterým chceme dát příležitost si zahrát,“ dodal Keefe.

Hráči měli dnes před zápasem pouze dobrovolný trénink na kterém byli kromě náhradníků pouze Frederik Andersen s Michaelem Hutchinsonem, Pierre Engvall, Alex Kerfoot a Mikko Lehtonen.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs dnes večer proti Calgary:

Mikheyev – Matthews – Marner
Hyman – Tavares – Nylander
Vesey – Kerfoot – Simmonds
Anderson – Engvall – Boyd

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Lehtonen – Bogosian

Do branky se po zápasové pauze vrátí Frederik Andersen. Na lavičce bude připravený Michael Hutchinson.

Úvodní vhazování ve 3 hodiny ráno našeho času. GO LEAFS GO!!!

One thought on “Změny v sestavě Maple Leafs před druhým zápasem na ledě Calgary

  1. Myslím, že dost slušná sestava. Jason si odpočine a bude zase fit na další zápasy. Doufám, že se chytne Lehtonen a pomůže v přesilovkách.
    GLG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *