Leafs vyhráli podruhé v Calgary

Toronto vyhrálo v úterý večer druhý zápas na ledě Calgary Flames, tentokrát 4-3.

Branku a asistenci zaznamenala dvojice Auston Matthews, Mitch Marner. Svou první branku ve svém prvním zápase v dresu Maple Leafs vstřelil Travis Boyd a podruhé v řadě se trefil Wayne Simmonds. Dvě asistence zaznamenal Morgan Rielly. Brankář Fredrik Andersen pochytal 22 ze 24 střel soupeře.

Torontu se vydařil vstup do zápasu. Už ve čtvrté minutě dorážel Wayne Simmonds po rychlém brejku střelu Justina Holla a Maple Leafs vedli 1-0. Pro Simmondse to byla druhá branka v dresu Maple Leafs a druhá branka ve druhém zápase v řadě.

V 9. minutě připravil John Tavares střeleckou pozici pro Ilyu Mikheyeva, ale jeho střela z pravého křídla Markstroma nepřekvapila.

Téměř celou první třetinu obrana Toronta nepovolila soupeři jedinou střelu na Frederika Andersena včetně zkrácené přesilovky Flames po faulu Pierre Engvalla. Navíc faul Elias Lindholm domácí přesilovou hru ukončil a po krátké hře 4 na 4 hráli v početní výhodě Maple Leafs.

V té zvýšil na 2-0 střelou z levého křídla Auston Matthews po parádní přihrávce Mitche Marnera. Také pro Matthewse to byla druhá branka ve druhém zápase v řadě.

Brankář Frederik Andersen neměl v první třetině příliš mnoho práce po skvěle odvedené práci spoluhráčů. Perfektní návrat do obrany při vlastní přesilové hře předvedl například Auston Matthews. Domácí tým si připsal v první třetině jedinou střelu v 16. minutě.

Už v první minutě druhé třetiny střílel z prostoru mezi kruhy Mitch Marner, ale jeho projektil mířil mimo domácí branku.

Flames ale byli od začátku druhé třetiny mnohem aktivnější než v první části a krátce po šanci Mitche Marnera brankou Johnnyho Gaudreaua snížili na 1-2.

Už po minutě na to ale Travis Boyd svou první brankou v dresu Maple Leafs poslal Toronto opět do dvoubrankového vedení 3-1. Boyd se trefil přesnou střelou z pravého křídla.

V průběhu druhé třetiny ale začali mít Maple Leafs poprvé v zápase potíže. Calgary bylo přece jenom ve druhé třetině nebezpečnější a svou aktivitou v polovině zápasu postupně otočili poměr střel na svou stranu. Ve druhé třetině Flames přestříleli Toronto v poměru 18-5.

V ojedinělé šanci šest minut před koncem druhé třetiny hledal John Tavares v přečíslení dvou na jednoho Ilyu Mikheyva, ale domácí obránce dokázal přihrávku zablokovat.

Pár vteřin poté Milan Lucic snížil na 2-3.

Navíc druhou třetinu Toronto dohrávalo v oslabení po faulu Mitche Marnera a Frederik Andersen musel předvést pohotový zákrok proti střele Eliase Lindholma. Oslabení ale Toronto nakonec ubránilo.

Zkraje třetí třetiny pokračovali Flames ve svém tlaku. Na konci druhé minuty se Frederik Andersen předvedl proti střele Mikaela Backlunda.

V páté minutě se dostal do šance Jimmy Vesey po chybné rozehrávce domácího brankáře, ale Markstrom nakonec dokázal střelu Veseyho vyrazit.

V polovině třetí třetiny se aktivita domácího týmu vyplatila a Johnny Gaudreau brankou v přesilové hře srovnal na 3-3.

Jenže necelých osm minut před třetí sirénou vrátil Torontu vedení rychlou střelou z prostoru mezi kruhy Mitch Marner, 4-3 Maple Leafs. Pro Marnera to je pátá branka v osmém zápase a pátý zápas z osmi v letošní sezoně, ve kterém zaznamenal více než jeden bod. To je výborná produktivita mladého útočníka Maple Leafs. Zároveň platí, že když Mitch Marner v zápase bodoval tak Maple Leafs vyhráli.

„Opravdu jsem na střelbě pracoval a Austonem. Snažím se získat více střeleckého myšlení a snažím se být větší hrozbou,“ řekl o své brance Mitch Marner.

No jestli bude Marner ještě větší hroznou, než je nyní, tak budou mít soupeři Toronta opravdu těžké spaní.

Něco málo přes dvě minuty do konce třetí třetiny vyhodil kotouč do hlediště Joey Anderson a Flames dohrávali třetí třetinu v početní výhodě. Svou výhodu navíc znásobili odvoláním brankáře. Maple Leafs se tak museli bránit šesti hráčům Calgary ale výhru si už vzít nenechali.

Pro Toronto je to třetí výhra v řadě a pátá v poslední šesti zápasech. Svou bilanci v osmi zápasech si Toronto po výhře v Calgary vylepšilo na 6-2. Navíc to je čtvrtá výhra Maple Leafs s rozdílem jediném branky v letošní sezoně.

Čtyřzápasovou sérii venku budou Leafs nyní dohrávat ve čtvrtek a v sobotu na ledě Edmontonu Oilers.

Po závěrečné třetině vrátil Jake Muzzin hozeným kotoučem po Tkachukovi jeho klečení na Jacku Campbellovi v prvním vzájemném zápase a podle reakce Tkachuka to vypadá, že se oba týmy rádi mít nebudou. Další vzájemný zápase se ale hraje až na konci února, tak uvidíme, jestli Tkachuk do té doby vychladne a bude v klidu dělat, že netuší, o čem se mluví tak, jako po prvním zápase s Maple Leafs.