Simmonds bude chybět pravděpodobně delší dobu

Útočník Wayne Simmonds nedohrál sobotní zápas s Vancouverem a vypadá to, že svému týmu bude delší dobu.

Zkušený útočník se zranil v polovině třetí třetiny, když ho v přesilové hře Maple Leafs trefil do zápěstí kotouč po jednom z pokusů hráčů Canucks vyhodit puk z obranného pásma. Po krátkém ošetření na střídačce odešel Simmonds do šatny a do zápasu se už nevrátil.

Po zápase kouč Sheldon Keefe pouze řekl, že nemá žádné zprávy a více bude vědět v pondělí. V neděli měl kompletní tým volný den.

Reportér Sportsnetu Elliotte Friedman pak přinesl informaci o tom, že by Simmonds mohl chybět až šest týdnů. V takovém případě by to pro Maple Leafs bylo výrazné oslabení.

Wayne the Train se během sezony posunul postupně ze čtvrtého útoku až vedle Johna Tavarese. Ve čtvrtém útoku se Spezzou a Robertsonem 16. ledna na ledě Ottawy strávil na ledě pouze 7:33. Minulý čtvrtek proti Vancouveru poprvé vedle Tavarese už to bylo téměř dvojnásobek 14:40. V posledních dvou zápasech proti Vancouveru měl Simmonds na hru druhého útoku ve kapitána Maple Leafs okamžitý dopad včetně dvou vstřelených branek v posledním zápase. Celkem se v letošní sezoně trefil zatím pětkrát.

Simmonds se s Tavaresem potkal už během světového šampionátu 2008 v České Republice. Tehdy jako spoluhráči z jednoho útoku pomohli týmu Kanady ke zlatým medailím a John Tavares na to rád vzpomíná.

„Užili jsme si hodně legrace. Občas jsme se zasmáli nejen jako spoluhráči nyní, ale kdykoli jsme na sebe narazili. Byl to skvělý turnaj a vyhráli jsme ho ve velkém stylu, takže máme společné vzpomínky na celý život. Je skvělé tu být po mnoha letech a hrát společně ve stejném týmu a bojovat o další pohár,“ řekl Tavares ještě před sobotním zápasem.

V prvním zápase Simmondse vedle Johna Tavarese vstřelil kapitán Maple Leafs svou první branku v letošní sezoně při hře 5 na 5. Jejich útok ve čtvrtek přestřílel Canucks 7-3 na střely.

Kromě pěti branek, tři z toho vystřelil Simmonds v přesilové hře, má na svém kontě také už dvě bitky. V prvním zápase nové sezony shodil rukavice v bitce s Benem Chiarotem. Ve čtvrtek proti Vancouveru pak s Jordie Bennem.

Maple Leafs se potýkají s výpadky hráčů kvůli zranění od začátku sezony. Jako první se zranil Nick Robertson. Následoval Joe Thornton, Jack Campbell a možná Travis Dermott. V jednom zápase chyběl také Auston Matthews.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *