Maple Leafs uspěli potřetí s Canucks


Toronto Maple Leafs porazili v pondělí večer Vancouver Canucks 3-1. Pro Toronto to byla třetí výhra proti Canucks v řadě a šestá v posledních sedmi zápasech (6-0-1).

V dlouho vyrovnaném zápase se o vítěznou branku postaral v polovině třetí třetiny Auston Matthews, který se trefil v osmém zápase v řadě. Zároveň to pro něj byl 300. bod v kariéře. S 11 brankami ve 12 zápasech vede Matthews tabulku střelců.

Klíčovým hráčem ale byl brankář Frederik Andersen, který dlouho držel své spoluhráče v zápase. Pochytal celkem 31 ze 32 střel Canucks a prakticky ukradl pro Toronto výhru.

„Bylo to 1-1 před třetí třetinou a my jsme vůbec nehráli náš nejlepší hokej. Ale Freddie nás držel v zápase a nám se podařil opravdu dobrý začátek třetí třetiny. Měli jsme několik střídání v útočné třetině a získali jsme nad zápasem kontrolu. Musíte se naučit procházet těmito zápasy, kde se puk neodráží k vám, nebo nemáte nohy. Prostě bojujete a hledáte způsob a to je to, co jsme dělali dnes večer,“ řekl po zápase Matthews.

Maple Leafs sice vedli po první třetině 1-0 brankou Morgana Riellyho z poloviny sedmé minuty. Ale Vancouver byl po dvě třetiny střelecky aktivnějším týmem. Po první třetině byl poměr střel 13-4 ve prospěch Canucks. V polovině zápasu měli hráči Toronta na svém kontě pouze pět střel a zdá se, že Maple Leafs testují svou jedničku, jestli dokáže sám vyhrát tento zápas.

V polovině zápasu vyrovnal Vancouver na 1-1 střelou Eliase Petterssona v přesilové hře.

Ve třetí třetině Maple Leafs přece jenom přidali na aktivitě. Svého soupeře přestříleli v poslední části 12-5 a v polovině třetí třetiny rozhodli o své výhře dvěma slepenými brankami Austona Matthewse a Alexe Kerfoota. Ten se trefil pouhých 11 vteřin po Matthewsovi.

Zápas mohl mít ještě dramatickou koncovku. Tři minuty před koncem třetí třetiny hrál Vancouver přesilovou hru a J.T. Miller trefil břevno Andersenovy branky.

„Cítil jsem se dobře, cítil jsem se soustředěný a že se dobře pohybuji a dobře sleduji puk. Dosud to byly maličkosti a přizpůsobení v celé sezóně a bylo to dobré. Kluci mi pomáhají a zjednodušují mi to. Když hraji co nejlépe tak to vypadá snadněji než jindy,“ zhodnotil svůj výkon po zápase Frederik Andersen.

Po zápase byl kouč Maple Leafs Sheldon Keefe spokojený s výkonem hráčů v obranné třetině navzdory tomu, že soupeř Maple Leafs přehrával.

„Líbil se mi fakt, že naši hráči našli cestu, ale nelíbilo se mi, jak jsme hráli a že nám trvalo tak dlouho, než jsme se přizpůsobili. Líbilo se mi, že jsme se drželi tak dlouho. Jednu věc, co si z toho beru je to, že navzdory tomu, že jsme byli v prvních dvou třetinách hrubě přehráni tak jsme v obraně nepolevili kromě jedné šance v první třetině, při které předvedl neuvěřitelný zákrok Andersen. Myslím si, že hodně puků bylo z venku a neměli příliš dobrý přístup před naší branku,“ řekl po zápase kouč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *