Vydařený začátek sezony pokračuje. Leafs vyhráli v Montrealu

Toronto Maple Leafs vyhráli ve středu večer na ledě Montrealu Canadiens 4-2. Soupeři se sice povedlo uhlídat největší útočné hvězdy Maple Leafs v čele s Austonem Matthewsem a Mitchem Marnerem. Ty ale nahradili spoluhráči a Maple leafs vyhráli po osmé v posledních devíti zápasech (8-0-1).

První tři branky Maple Leafs vstřelili hráči, kteří v letošní sezoně ještě neskórovali. První branku v sezoně vstřelili obránci Travis Dermott a Justin Holl a napodobil je útočník Ilya Mikheyev. Střelou do prázdné branky Montrealu jistil výhru Zach Hyman. Brankář Frederik Andersen pochytal 33 ze 35 střel soupeře.

Zápas připomínal předchozí utkání Toronta proti Vancouveru ovšem s opačným skóre zkraje zápasu. Montreal od druhé minuty zápasu vedl 1-0 brankou Joshe Andersona a v zápase byl střelecky aktivnější.

Toronto mělo po dvou třetinách na svém kontě pouze 12 střel. Stav byl ale vyrovnaný 1-1 zásluhou první branky Travise Dermotta v sezoně.

Maple Leafs pak podobně jako v pondělí proti Vancouveru vstřelili zkraje třetí třetiny dvě branky v rychlém sledu za sebou a strhli zápas na svou stranu. Nejprve se trefil tvrdou střelou Justin Holl. Krátce po něm dorážel Ilya Mikheyev, který tak také vstřelil svou první branku v sezoně.

Začátek zápasu ale vyšel domácím hráčům. Špatná přihrávka Muzzina ve středním pásmu znamenala ztrátu puku a Josh Anderson poslal z pravého křídla Montreal do vedení 1-0. Krátce na to mohl zvýšit náskok Montrealu Phillip Danault.

V polovině první třetiny Maple Leafs ubránili přesilovku Montrealu aniž by soupeři povolili jedinou střelu na branku Frederika Andersena.

V posledních pěti minutách první části to bylo Toronto, které hrálo dvě přesilové hry. V první přesilovce se usadil v útočné třetině první útok Maple Leafs, ale Carey Price si poradil jak se střelou Austona Matthewse tak také s dorážkou Zacha Hymana. Ve druhé přesilové hře půl minuty před přestávkou pak vyškrábl Price střelu Mitche Marnera.

V dohrávané přesilové hře z první části se dostal ke střele z brankoviště úplně volný John Tavares.

Krátce na to musel kapitán Maple Leafs načas odstoupit ze zápasu po tom, co zůstal chvilku ležet na ledě po souboji s kapitánem Montrealu Shea Weberem. Ten udeřil na ledě ležícího Tavarese loktem do hlavy tak tvrdě, že kapitán Toronta krvácel v obličeji a musel podstoupit vyšetření na otřes mozku.

Šest minut před druhou přestávkou se John Tavares vrátil na střídačku Maple Leafs a přesně v ten moment začínala hra čtyři na čtyři. V té se Maple Leafs po celou dobu drželi v útočné třetině. Třikrát se povedlo hráčům Toronta překazit soupeři vyhození puku z obrany a Travis Dermott přesnou střelou zápěstím z levého kruhu vyrovnal na 1-1.

Ve třetí třetině Maple Leafs předvedli dokonalé pondělní dejavu a dvěma rychlými brankami za sebou otočili zápas na svou stranu.

Do třetí třetiny vstoupili oba týmy opět ve čtyřech a Maple Leafs toho podruhé v zápase využili. Na konci druhé minuty prostřelil Price dělovkou ze střední vzdálenosti obránce Justin Holl a Maple Leafs vedli 2-1.

V polovině třetí minuty, 42 vteřin po brance Holla, se poprvé v sezoně trefil Ilya Mikheyev a Toronto vedlo už 3-1.

Maple Leafs začali kontrolovat hru a vytvářeli si další šance. V páté minutě třetí třetiny střílel z prostoru mezi kruhu Alex Kerfoot a v polovině sedmé minuty připravil Matthews šanci pro Hymana.

Montral se ale nevzdal. V posledních minutách třetí třetiny si Canadiens přece jenom vytvořili určitý tlak a tři a půl minuty před koncem třetí třetiny snížili na 2-3 brankou Tatara.

V dramatickém závěru dvě minuty před koncem třetí třetiny hledal John Tavares před brankou Williama Nylandera, kterému se podařilo tečovat kotouč ve vzduchu, ale Price ho dokázal zastavit svým levým betonem.

Výhru Toronta potvrdil minutu před třetí sirénou Zach Hyman střelou do prázdné branky po přihrávce Austona Matthewse. Ten se v situace, kdy mohl riskantně střílet na prázdnou branku a pokusit se prodloužit tak svou střeleckou sérii na devět zápasů radši rozhodl neriskovat zakázané uvolnění a přihrál na jistotu Hymanovi. Ten už mohl bezpečně mířit do branky. Svou asistencí si Matthews alespoň prodloužil sérii zápasů, ve kterých bodoval na 11 v řadě.

„Byly tam třetiny, kdy tlačili na pilu na my byly pod tlakem a pak zase naopak. Takže je to dobrý tým, mají široký kádr, skvělého brankáře a hrají opravdu těsně v obraně. Myslím si, že dnešní zápas je naší vizitkou. Prostě jsem se drželi, naši hráči dali důležité branky a na konci jsme to udrželi,“ hodnotil zápas Auston Matthews.

„Moc jsem jim toho nepovolili. Ve skutečnosti to byl nejmenší počet šancí, které jsme soupeři dali v celé sezoně,“ hodnotil zápas spokojený kouč Sheldon Keefe.