Sobotní prohra s Montrealem

Toronto Maple Leafs prohrálo v sobotu večer na domácím ledě s Montrealem Canadiens 1-2. Maple Leafs se sice vydařil vstup do zápasu, ale Canadiens předvedli obrat podobně jako ve středu Toronto na ledě Montrealu. Po bezbrankové druhé třetině Canadiens v poslední části přidali na důrazu a dvěma brankami otočili zápas na svou stranu.

První třetina patřila Torontu. Maple Leafs byli herně a střelecky aktivnějším týmem a po většinu času se drželi s pukem v útočné třetině. Skóre zápasu otevřel v polovině čtvrté minuty Mitch Marner, kterého našel přihrávkou zpoza branky Auston Matthews. Pro Marnera to byla vůbec první branka do sítě Montrealu v kariéře. Auston Matthews pak bodoval ve 12. zápase v řadě.

„Myslím si, že jsme měli opravdu dobrý start do zápasu. Jak se dalo čekat, tak oni se pak tlačili zpátky, takže to mohlo skončit jakkoliv, ale nechat si tenhle zápas utéct nechá očividně hořkou pachuť v ústech,“ řekl Matthews po zápase.

Dvojice Matthews, Marner si dělala v první části na ledě téměř cokoliv a byla skoro u všeho na straně Maple Leafs. Z devíti střel Maple Leafs v první části si Marner s Matthewsem připsali dohromady sedm pokusů.

V polovině deváté minuty připravil Auston Matthews další šanci pro Marnera přihrávkou naslepo od zadního mantinulu. Marner se krásně uvolnil prohozením kotouče mezi bruslemi, ale jeho střelu Price ukryl v náručí. Krátce nato si Marner připsal další střelu v zápase.

Devět minut před první přestávkou Canadiens poprvé v zápase výrazně zahrozili. Střela Evanse překvapila Andersena a nakonec lízla levou tyčku.

Necelých šest minut před koncem první třetiny se dvojice Marner, Matthews dostala do rychlého brejku, ale střela Matthewse mířila mimo branku.

Čtyři a půl minuty před přestávkou dostali Maple Leafs příležitost k první přesilové hře v zápase a Auston Matthews další střelou vyzkoušel pozornost brankáře Montrealu.

Krátce po přesilovkce, dvě minuty před sirénou, zachránila Montreal dvakrát krátce po sobě tyčka. Nejprve trefil tyčku Alex Kerfoot a po něm také William Nylander.

Hned po začátku druhé třetiny si Auston Matthews připsal další střelu na Price.

Canadiens přidali na aktivitě a Maple Leafs se dostali fyzickou hrou Montrealu z kraje druhé třetiny pod tlak. V sedmé minutě druhé třetiny zastavil Andersen střelu Tylera Toffoliho z levého kruhu.

Hráči Toronta se ale z tvrdé hry Montrealu vzpamatovali a vytvořili si ve druhé třetině další šance.

V polovině osmé minuty se Auston Matthews dostal do dalšího rychlého brejku, ale posunul si kotouč příliš dopředu a brankář Montrealu u něj byl nakonec dřív a poradil si také s následnou střelou Mitche Marnera.

Za minutu se dostal k zakončení z pravého křídla William Nylander, ale ani on si na Price nepřišel.

Osm a půl minuty před druhou přestávkou tečoval John Tavares střelu Jakea Muzzina přímo do Priceovy lapačky.

Maple Leafs drželi po dvou třetinách těsný náskok 1-0. Hrál se těsný a urputný hokej a Maple Leafs se museli vypořádat s fyzickou hrou soupeře. Poměr hitů byl v celém zápase 46-16 ve prospěch Montrealu.

Zkraje třetí třetiny čekali Maple Leafs až do poloviny šesté minuty na první střelu na branku Price.

V poslední třetině byl Montreal aktivnějším týmem a na začátku sedmé minuty Tyler Toffoli srovnal na 1-1. Obrana Maple Leafs nechala Toffoliho na levém kruhu úplně samotného.

Maple Leafs se nedařilo ve třetí třetině udržet kotouč a Montreal pokračoval ve své převaze.

Devět minut před koncem třetí třetiny byli Canadiens blízko druhé brance v zápase. V posledním okamžiku Frederik Andersen vyrazil střelu Kotkaniemiho mimo odkrytou branku.

Tři minuty před koncem třetí třetiny poslal Montreal do vedení 2-1 Brendan Gallagher.

Hráči Toronta pak už nenašli dostatek energie a prostoru pro vyrovnání. Pro Maple Leafs to je první prohra v základní hrací době od 20. ledna. V posledních 10 zápasech Maple Leafs zaznamenali bilanci 8-1-1.

„Nevyužili jsme dobře šance, které jsme si vypracovali v první třetině. Měli jsme víc než dostatek šancí v první třetině, abychom ten zápas rychle rozhodli, ale nevydělali jsme na tom nebo se nám to nepodařilo. Od té doby se nám v zápase nedařilo,“ zhodnotil zápas kouč Sheldon Keefe.