Maple Leafs získali Alexe Galchenyuka

Ještě před pondělním zápasem s Ottawou Senators provedli Maple Leafs první výměnu během letošní sezony.

Z Caroliny Hurricanes přichází útočník Alex Galchenyuk výměnou za útočníka Egora Korshkova a obránce Davida Warsofskyho.

První dojmy?

Galchenyuk je levé křídlo, které by mohlo rozšířit sestavu Maple Leafs případně Marlies v AHL. Je to střelec, který ale v posledních letech střídal týmy a nikde se příliš nedokázal prosadit. V Montrealu ho navíc provázela nedobrá pověst mimo led a také charakterové problémy.

Ve 27 letech s roční smlouvou má před sebou pravděpodobně poslední možnost udržet se v NHL. Jeho caphit 1,05 milionů dolarů není příliš vysoký a v současné chvíli ho Maple Leafs nemají započítaný díky tomu, že již prošel waiver listem Caroliny a je poslaný do AHL.

Po návratu Nicka Robertsona si ale Galchenyuk podle mě příliš nezahraje. Skončí v taxi sestavě nebo na farmě.

Toronto je pro Galchenyuka šestým týmem po tom, co ho v roce 2012 draftoval ze třetího místa Montreal Canadiens. Tam strávil šest sezon před tím, než byl před sezonou 2018-19 poslaný do Arizony Coyotes výměnou za Maxe Domiho. V Arizoně odehrál solidní sezonu s 19 brankami a 41 body v 71 zápasech. Po sezoně byl ale opět vyměněný za Phila Kessela do Pittsburghu Penguins. Ještě v průběhu sezony 2019-20 se stěhoval do Minnesoty.

Před letošní sezonou podepsal jako nechráněný volný hráč roční smlouvu s Ottawou za 1,05 milionů dolarů. Tam vydržel pouze osm zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku. O minulém víkendu ho Ottawa poslala do Caroliny. V neděli ho Hurricanes zapsali na waiver list kudy prošel a Carolina ho chtěla poslal na svou farmu v Chicagu v AHL.

Galchenyuk ve skutečnosti po své výměně z Ottawy do Caroliny a následně do Toronta vůbec nepřekročil hranice mezi Kanadou a USA. Maple Leafs proto nemusí čekat, než ruský útočník stráví 14 dnů v karanténě. Také skutečnost, že již prošel v Carolině přes waiver list pomůže Maple Leafs v jeho přesunech mezi AHL, taxi sestavou náhradníků a případně základní sestavou v NHL.

Podle serveru capfriendly.com Maple Leafs poslali Galchenyuka po výměně rovnou do AHL k Marlies. Jeho caphit tedy není počítaný do stropu Maple Leafs. Pokud by si ho Maple Leafs stáhli z waiver listu Caroliny ještě před pozdější výměnou tak by byl součástí základní sestavy Maple Leafs a také platového stropu Toronta než by prošel waiver listem.

Výměnou za Galchenyuka odchází Yegor Korshkov, který hraje v současné době za Lokomotiv Yaroslavl v ruské KHL. Korshkov byl kdysi součástí širší sestavy talentů Maple Leafs. Druhá volba Maple Leafs ve druhém kole draftu 2016 odehrál v dresu Toronta jeden zápas v NHL, ve kterém hned vstřelil svou první branku. Kromě toho odehrál v sezoně 2019-20 44 zápasů v dresu Marlies, ve kterých zaznamenal 25 bodů za 16 branek a 9 asistencí.

Obránce David Warsofsky je ve 30 letech veterán s většinou zápasů v AHL. Do Toronta přišel v rámci srpnové výměny Kasperiho Kapanena do Pittsburghu Penguins. Těsně před začátkem sezony v AHL byl součástí základní sestavy Marlies, ale do prvního zápasu na ledě Manitoby Moose už nenastoupil.

Napsat komentář


© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.