Pondělní kolaps s Ottawou

Toronto Maple Leafs prohrálo v pondělním zápase na domácím ledě s Ottawou Senators 6-5 v prodloužení. Maple Leafs přitom vedli na konci druhé třetiny 5-1. Jenže Senators ještě do konce druhé třetiny snížili brankou v oslabení na 2-5. Třemi brankami ve třetí třetině srovnali na 5-5 a v polovině prodloužení Ottawa rozhodla o své výhře 6-5 v prodloužení.

„Je to neradostné a pro nás rozhodně krok zpátky. Myslím si, že jsme byli prostě lehkomyslní a lajdácký ve hře s pukem. Je to něco, co se do naší hry vkrádalo. Nebyli to všichni hráči, ale bylo to dost hráčů na to, abychom jim darovali tento zápas v čase, kdy se jim opravdu nic nedělo. Prostě si vzali to, co jsme jim dávali,“ komentoval zápas kouč Maple Leafs Sheldon Keefe.

V dresu Toronta vstřelil dvě branky Auston Matthews. Poprvé se Matthews trefil v polovině sedmé minuty po přihrávce Joe Thorntona střelou z první z pravého kruhu.

Za necelé dvě minuty zvýšil na 2-0 pro Toronto Travis Boyd, který zakončil střelou rychlý protiútok a přečíslení dvou na jednoho. Toronto bylo zkraje zápasu střelecky a herně aktivnějším týmem. V polovině první třetiny měli Maple Leafs střeleckou převahu 9-3 a dvoubrankové vedení.

Necelých sedm a půl minuty před koncem první třetiny ale snížil na 1-2 Drake Batherson poměrně snadnou střelou backhandem k bližší tyčce. Pro Frederika Andersena to nebyla zrovna nechytatelná střela. Tím ale nechci říkat, že to byla branka na vrub Fredyho. Spíše bych se klaněl ke špatnému pokrytí obranného pásma.

Ve druhé třetině sice Maple Leafs nastříleli svému provinčnímu rivalovi tři branky, ale to bohužel nestačilo.

Už ve druhé minutě zvýšil na 3-1 pro Maple Leafs Pierre Engvall, který využil parádní přihrávky Alexe Kerfoota. V polovině zápasu to byl důrazný Joe Thornton, který ve svém prvním zápase po návratu ze zranění přidal čtvrtou branku Toronta. Na konci druhé třetiny pak hrálo Toronto přesilovou hru 5 na 3 a Auston Matthews minutu před druhou sirénou zvýšil už na 5-1. Úplně osamocený Matthews před brankářem Ottawy předvedl trpělivost a perfektní zručnost kterou poslal kotouč krásně pod víko.

Auston Matthews je prvním hráčem Maple Leafs od sezony 1993-94, který ve svých prvních 15 zápasech v sezoně nastřílel nejméně 13 branek. V sezoně 1993-94 nastřílel Wendel Clark ve svých prvních 14 zápasech v sezoně dokonce 14 branek.

Jenže v pokračující přesilové hře Maple Leafs na konci druhé třetiny snížil devět vteřin před druhou přestávkou na 2-5 Nick Paul, který dorážel střelu Austina Watsona po hrozivé přihrávce Johna Tavarese.

Hned v první minutě třetí třetiny přidal třetí branku Ottawy Artem Zub po tom, co naskočil na led z trestné lavice a kličkou do forhandu překonal Andersena.

V šesté minutě třetí třetiny zakončil kombinaci Ottawy střelou z levého kruhu Connor Brown v momentě, kdy skončila první přesilová hra Ottawy v zápase. Ottawa tak snížila na 4-5.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny při hře Senators bez brankáře přišlo vyrovnání na 5-5 z hole Evgenie Dadonova, který doklepl odražený kotouč ve vzduchu.

Na začátku prodloužení se k zakončení z pravého kruhu dostal Mitch Marner a opravdu mnoho nechybělo, aby Maple Leafs zachránili svou výhru. Jenže brankář Ottawy předvedl skvělý reflex a střelu Marnera vyrazil.

V polovině nastaveného času ale Evgenii Dadonov dokončil obrat Ottawy v zápase.

„Vyzvali nás, my opravdu neodpověděli a oni využili své šance. Nechali jsme si tenhle zápas určitě vyfoukout, to je zřejmé,“ řekl po zápase dvoubrankový střelec Auston Matthews.

Maple Leafs tak registrují první sérii proher v této sezoně. V sobotu Toronto nestačilo na Montreal.

Samotní hráči Toronta ale vědí, že nejdůležitější poučit se a brzo hodit jeden nepovedený zápas za hlavu.

„Zítra bude nový den. Jsem si jistý, že se zítra podíváme na nějaké video, zapracujeme na některých věcech a ve středu budeme připraveni,“ řekl veterán Joe Thornton.

„Dáme se dohromady a necháme tenhle zápas za námi,“ dodal Morgan Rielly.

One thought on “Pondělní kolaps s Ottawou

1. Naprosto bezstarostný výkon, kluci si šli na nejslabší tým ligy zastřílet a po slušně odbráněných zápasech s MTL, trochu odpočinout a ono se to projevilo.
    Doufám, že dostanou ne video ,ale trochu do těla a sodu v novinách.

Pohádkář potřebuje odpočinout,chytá pořád.
    Tavares má hluché období i herně a bohužel tady se projevuje, jak přínosný je pro tým Nylander.Absolutně není sám cokoliv schopen ovlivnit, vymyslet a pomoci Tavaresovi se zase nakopnout.Navíc za něj musej bránit, protože to je dozadu druhý Kessel.Doufám,že se Tavares nějak chytí a bude mu to nahrávat, protože pokud Willie nebude dávat góly,tak nám není moc užitečný.