Maple Leafs chtějí odčinit výkon z pondělního zápasu

Toronto Maple Leafs se chystají dnes večer odčinit pondělní výkon a prohru 6-5 v prodloužení s Ottawou Senators.

„Myslím si, že se prostě potřebujeme zbavit těch nedbalostí. To množství ztrát je neakceptovatelné,“ řekl dnes Mitch Marner.

Dnes večer je Toronto v podobné situaci jako před druhým zápasem na ledě Ottawy v sobotu 16. ledna. Tehdy Maple Leafs vedli zkraje druhé třetiny 2-1, ale nakonec prohráli první zápas v Ottawě po tom, co ve druhé polovině zápasu vstřelila Ottawa 4 branky v řadě.

V pondělí Maple Leafs vedli na konci druhé třetiny dokonce 5-1. Ale ani to proti Senators nestačilo. Ottawa ve třetí třetině postupně vyrovnala na 5-5 a v prodloužení pak rozhodla o své výhře. Maple Leafs inkasovali tentokrát celkem pět branek v řadě.

Po sobotní prohře s Montrealem a pondělní s Ottawou zaznamenalo Toronto poprvé v sezoně dvě prohry v řadě (0-1-1). Maple Leafs přesto stále vedou svou Severní divizi o čtyři body před Montrealem, který má odehráno o jeden zápas méně. Právě s Montrealem se Maple Leafs po třech zápasech s Ottawou potkají v sobotu večer.

Sestava dnes večer by měla zůstat stejná jako v pondělí. A to i přesto, že Maple Leafs v pondělí večer přivedli Alexe Galchenyuka z Caroliny Hurricanes. Ten by se měl k týmu připojit podle kouče Sheldona Keefa během čtvrtečního ranního tréninku.

„S jeho dovednostmi v něm vidíme velký potenciál, ale je to samozřejmě hráč, který se snaží najít svou cestu a najít svou hru,“ řekl Keefe o Galchenyukovi.

Ve skvělých výkonech pokračuje první útok Toronta. Auston Matthews vstřelil v pondělí dvě branky a natáhl svou bodovou sérii na 13 zápasů, ve kterých vstřelil 13 branek a přidal 6 asistencí. Mitch Marner pak kromě tří zápasů bodoval ve všech zápasech v letošní sezoně.

Pro Maple Leafs je ovšem nezbytně nutné, aby se přidal také útok Johna Tavarese. Kapitán Maple Leafs je už pět zápasů bez vstřelené branky. Toronto potřebuje jeho branky především při hře pět na pět. Ve své první sezoně v Torontu byl v celé NHL nejlepším střelcem při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. William Nylander čeká na vstřelenou branku už dokonce šest zápasů. Navíc hned polovinu ze svých letošních branek vstřelil v prvním zápase sezony.

Dermott – Bogosian

V brance se objeví opět Frederik Andersen. Dvojka Michael Hutchinson stále čeká na svůj první start v sezoně.

Senators

Ottawa poprvé v sezoně vyhrála dva zápasy v řadě. Oba zápasy přitom otáčela z nepříznivého stavu. V sobotním zápase s Winnipegem z 0-1 zkraje druhé třetiny. Vítěznou branku vstřelil Brady Tkachuk 9 vteřin před koncem třetí třetiny. V pondělí to bylo ze stavu 1-5 v poslední minutě druhé třetiny.

O dvě důležité branky se postaral Evgenii Dadonov. Nejprve dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal na 5-5 a v polovině prodloužení vstřelil rozhodující branku. Se šesti brankami je pak Dadonov aktuálně nejlepším střelcem Senators.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!