Maple Leafs jsou v Montrealu. Hraje se kanadská klasika

Toronto Maple Leafs zakončí náročný týden s pěti zápasy v sedmi dnech na ledě Montrealu Canadiens. Hraje se sobotní kanadská klasika.

Dnes večer to bude už čtvrtý vzájemný zápas dvou kanadských rivalů v letošní sezoně a třetí zápas za poslední týden. Po dvou výhrách s Montrealem v řadě (5-4 v prodloužení a 4-2 minulou středu) Toronto prohrálo minulou sobotu 1-2.

Toronto vládne Severní divizi. S bilancí 13-3-2 a 28 body mají Maple Leafs aktuálně šestibodový náskok před druhým Edmontonem. Maple Leafs ale mají za sebou náročný týden. Nejprve těžký sobotní zápas v Montrealu, po kterém následovala pondělí přestřelka s Ottawou. Uprostřed týdne potom Maple Leafs zakončili třízápasový set s Ottawou dvěma zápasy ve dvou dnech.

Přesto Maple Leafs ve třetím zápase s Ottawou naprosto dominantním způsobem svého soupeře přehráli. Z vedení 3-1 po první třetině a 5-1 zkraje druhé části byla nakonec vysoká výhra 7-3.

Se čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence zářil Auston Matthews. Ten má zatím sezonu sám pro sebe. Se 16 brankami je nejlepším střelcem v lize. S 25 body pak patří do top pětky nejproduktivnějších hráčů. Mezi nimi je s 27 body také Mitch Marner. Ten si vylepšil v posledním zápase své statistiky také 4 body za jednu branku a 3 asistence.

„Abych byl upřímný tak se snažím střílet na to, co je otevřené. Daří se mi trefovat puky do branky, což je skvělé, ale nejdůležitější je, že vyhráváme zápasy,“ řekl Auston Matthews.

Probral se také útok Johna Tavarese, který přidal jednu branku. Na jeho křídle si připsal branku a jednu asistenci také William Nylander.

Poprvé v sezoně nastoupil Michael Hutchinson, který pochytal 34 ze 37 střel. Jednička Maple Leafs Frederik Andersen tentokrát nebyl ani na střídačce. Kouč Sheldon Keefe po zápase s Ottawou řekl, že se Fredy potýká s některými menšími věcmi a kouč ho nechal odpočívat.

Čtvrteční zápas s Ottawou vynechal také Zach Hyman. Oba dva hráči byla ale měli být dnes večer připraveni nastoupit.
V pátek měl celý tým volno a hráči netrénovali.