Oslabené Toronto nestačilo na Calgary

Oslabené Toronto Maple Leafs prohrálo v pondělí na domácím ledě s Calgary Flames 0-3. V sestavě Maple Leafs chyběl Joe Thornton, Zach Hyman, Jake Muzzin a brankář Frederik Andersen.

Calgary bylo zkraje zápasu aktivnějším týmem. V první třetině Flames přestříleli Maple Leafs 14-9 a po 20 minutách vedli 1-0. Na konci čtvrté minuty Michael Hutchinson v brance Maple Leafs neudržel střelu Rasmuse Anderssona a Sam Bennett dorážel do prázdné branky.

Toronto hrálo v první třetině dvě přesilové hry. V osmé minutě se usadil v útočné třetině první útok Toronta, ale většina střel nebyla příliš nebezpečných. Ve druhé přesilovce šest a půl minuty před první přestávkou bylo Toronto blízko vyrovnání. Střela Morgana Riellyho ale skončila na břevnu a s následnou dorážkou Johna Tavarese si poradil David Ritich v brance Flames.

Necelé dvě minuty před přestávkou střílel pohotově Jason Spezza. Brankář Calgary ale předvedl rychlý reflex a střelu veterána Maple Leafs vyrazil.

Na přelomu první a druhé třetiny se Maple Leafs bránili v oslabení po faulu Nica Petana. Hned zkraje druhé třetiny se ale dostal do brejku v oslabení Ilya Mikheyev. Brankář Calgary si ovšem s jeho nájezdem poradil.

Při hře v oslabení se hráči Maple Leafs několikrát dostali do rychlého brejku. V deváté minutě si Ritich poradil s brejkem Jasona Spezzy. Za minutu po něm se dostal do brejku Ilya Mikheyev, ale ani on napodruhé v oslabení neuspěl.

V polovině desáté minuty zvýšil na 2-0 pro Calgary Matthew Tkachuk, který tečoval střelu Marka Giordana v přesilové hře.

Hráčům Toronta se naopak hra v přesilové hře vůbec nedařila. Ve druhé třetině Toronto nevyužilo dvě přesilové hry včetně více než 1:30 dlouhé přesilovky 5 na 3.

Na začátku třetí třetiny trefil břevno za Ritichem Alexander Barabanov.

Druhá využitá přesilovka Calgary v zápase znamenala vedení Flames 3-0. V polovině čtvrté minuty třetí třetiny dorážel Sean Monahan.

Maple Leafs opravdu nebylo v zápase s Calgary přáno vstřelit branku. Na začátku sedmé minuty trefil Auston Matthews levou tyčku Ritichovy branky.

Do konce zápasu se už Maple Leafs neprosadili včetně dalších dvou nevyužitých přesilovek. Celkem Toronto nevyužilo sedm přesilových her v zápase a poprvé v letošní sezoně nevstřelilo ani jednu branku.

„Měl jsem dojem, že náš tým hrál jako ten, který očekával, že se věci nebudou dařit a nepůjde to podle nás než aby to šlo podle nás, takže se mi v tomto smyslu nelíbilo naše myšlení. Byl to náš 20. zápas v sezoně, takže si myslím, že jsem ukázali, že tohle nejsme my,“ zhodnotil nevydařený zápas kouč Maple Leafs Sheldon Keefe.