Simmonds zpět na ledě, Leafs se připravují na Jets

Útočník Wayne Simmonds už začal po svém zranění ruky trénovat na ledě. Zatím sice bez spoluhráčů, ale vypadá to, že vše je na dobré cestě. Během svého dnešního tréninku pracoval na bruslení a hře s pukem.

Simmonds nehraje od 6. února, kdy ho ke konci zápasu proti Vancouveru Canucks trefil kotouč do ruky.

Podle prvních předpokladů měl být zkušený útočník mimo hru šest týdnů. Jenže podle kouče Sheldona Keefe je zlomená kost na jeho ruce už zahojená. Zkušený útočník začal bruslit už během tripu Maple Leafs po západě Kanady.

„Sádra je pryč. Může toho tak dělat víc. Kost je zahojená. Je to jenom otázka rehabilitace. Otázka toho získat zpět sílu a komfort,“ řekl Keefe.

Kromě Simmondse dnes trénoval kompletní tým. Hráči Maple Leafs se dnes ovšem sešli o něco později než je zvykem tak, aby se opět přizpůsobili časovému posunu po návratu z Vancouveru. Pro Maple Leafs to byl první trénink po návratu zpět do Toronta.

Sestava zůstala stejná jako v posledním zápase na ledě Canucks. Hráči si pak zvykali také na zelenou barvu svých dresů. Už v neděli 14. března Maple Leafs totiž nastoupí v zelených dresech St. Patricks.

This slideshow requires JavaScript.

Na tréninku týmu nechyběl brankář Jack Campbell. Ten si v zápase na ledě Edmontonu 27. února zřejmě obnovil předchozí zranění v dolní části těla. Pro návrat ale ještě není Campbell připravený.

Z posledních zápasů se zdá, že ani Auston Matthews ještě není stoprocentně v pořádku. V posledních třech zápasech od svého návratu do sestavy nebodoval a postupně šel dolů také počet jeho střel na branku v jednotlivých zápasech. Proti Oilers se Matthews ukázal se sedmi střelami. V prvním zápase na ledě Vancouveru to bylo pět pokusů. V sobotu pak už jenom tři střely.

„Stále to potřebuje trochu vývoje, ale budeme mít nějaký odpočinek v příštích týdnech tak doufejme, že se to trochu posune a budu se cítil lépe. Myslím si, že se stále snažím najít svůj rytmus, to je jasné,“ řekl dnes po tréninku lídr Maple Leafs o stavu svého zápěstí.

Také kouč Sheldon Keefe řekl, že jeho zranění má vliv na jeho střelu a bojuje s psychickým efektem toho, že není 100% v pořádku. Podle kouče je jasné, že když nějaký čas chybíte, tak trochu ztratíte svůj rytmus. Ale kouč věří, že Matthews najde způsob, jak vytvářet šance a střely.

Kromě Matthewse nebodoval na ledě Vancouveru ani Mitch Marner.

Před zápasy s Winnipegem je zřejmé, že Maple Leafs potřebují, aby Matthews s Marnerem našli opět způsob, jak sbírat body.

„Musíme pokračovat v kontrole puku v útočné třetině, snažit se držet ho v našich rukou. Rozhodnout se pro správnou akci, když se to bude nabízet. Možná, že na to moc tlačíme,“ řekl Marner po sobotním zápase.

Proti Vancouveru to bylo teprve podruhé v sezoně, kdy Maple Leafs ztratili zápas po tom, co ve třetí třetině vedli.

„Důvodem byly ztráty puků, samozřejmě počínaje mnou. Musíme to vyřešit,“ připomněl Marner svou chybu.

Porazit tým v modrých dresech se znakem Maple Leafs je cílem pro každého soupeře nehledě na to, jestli jsou Maple Leafs v tabulce dole nebo jako v letošní sezoně nahoře.

V nadcházející sérii tří zápasů s Winnipegem se potřetí za poslední měsíc opakuje situace, kdy se soupeř pokusí sesadit Maple Leafs z prvního místa v Severní divizi. V průběhu února si Maple Leafs dokázali poradit s Montrealem. A na přelomu února a března dominovalo Toronto na ledě Edmontonu.

Jako třetí na řadu přichází Winnipeg. Jets sice ztrácí sedm bodů, ale mají odehráno o dva zápasy méně. Téměř v polovině základní sezony se tak hraje o hodně. A ještě hrát bude.

Jets budou v následujících 23 zápasech hned devětkrát soupeřem Maple Leafs.

Navíc kromě otazníků nad stavem lídrů je tady také trochu neznámého. V letošní sezoně se oba týmy potkali zatím pouze jedinkrát. Hned ve čtvrtém zápase v sezoně Maple Leafs vyhráli 3-1. Tři zápasy s Jets tak slibují velkou bitvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *