Série proher pokračuje. Leafs prohráli první zápas s Jets

Toronto Maple Leafs prohráli ve středu večer první zápas s Winnipegem Jets 3-4. Pozitivním krokem jsou dvě vstřelené branky Austona Matthewse a stálá forma bojovníka Zacha Hymana. Brankář Frederik Andersen pochytal pouze 19 z 23 střel ačkoliv žádná branka nepadá přímo na jeho vrub.

Zápas přesto rozhodl lepší výkon brankáře Winnipegu Connora Hellebuycka, který zaznamenal 36 zákroků z 39 střel Maple Leafs.

V první třetině se hrál celkem vyrovnaný hokej. Oba týmy nepouštěli soupeře do velkých šancí, ale dokázali využít svou přesilovou hru. Maple Leafs navíc přidali branku při hře pět na pět.

Už po dvou minutách hry dostali Jets příležitost k první přesilové hře v zápase. Maple Leafs ale velmi dobře první oslabení v zápase ubránili.

Na začátku deváté minuty otevřel skóre zápasu backhandovou střelou po akci z pravého křídla Zach Hyman, který parádně využil otevřeného prostoru a vstřelil svou osmou branku v sezoně.

Krátce po polovině první třetiny hrál Winnipeg druhou přesilovou hru v zápase po faulu Jakea Muzzina. Ve velké šanci byl Kyle Connor, který byl v pravém kruhu úplně sám a mohl střílet do odkryté branky, ale kotouč se mu svezl po čepeli. Sedm vteřin před návratem Muzzina na led Winnipeg přece jenom skóroval. Střelu Neala Pionka od modré čáry tečoval Andrew Copp, který tak srovnal 1-1.

Tři minuty před koncem první třetiny dostalo šanci k přesilové hře také Toronto a po minutě hry v početní výhodě tečoval Auston Matthews v prostoru před brankovištěm Winnipegu střelu Morgana Riellyho. Pro Matthewse to byla první branka po pěti zápasech. Maple Leafs díky tomu vedli po první třetině 2-1.

V polovině zápasu hrálo Toronto druhou přesilovku v zápase a protože Maple Leafs svou druhou přesilovou hru v zápase nevyužili tak následoval trest.

Dvě inkasované branky ve druhé polovině druhé třetiny znamenaly ztrátu Maple Leafs po dvou třetinách 2-3.

Po osmi minutách hry ve třetí třetině zabrzdila snahu Maple Leafs o vyrovnání branka Masona Appletona na 4-2 pro Winnipeg.

Ještě před tím hráči Toronta nevyužili několik velkých příležitostí k vyrovnání. Střelu úplně volného Mitch Marnera zastavil brankář Winnipegu svým betonem. Necelou minutu poté si Hellebuyck poradil také se střelou Williama Nylander i s následným závarem. Krátce před čtvrtou inkasovanou brankou byl ve velké šanci Alex Kerfoot ale také jeho střela z prostoru před brankovištěm skončila u gólmana Jets.

Necelé 4 poslední minuty ve třetí třetině dohrávalo Toronto při hře bez brankáře. Hráči Maple Leafs si vytvořili několik příležitostí ke snížení ale nedokázali překonat brankáře Jets. Až necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny snížil na 3-4 svou druhou brankou v zápase Auston Matthews.

Vyrovnat se už Torontu nepodařilo a Maple Leafs si tak připsali třetí prohru v řadě.

„Myslím si, že jsme stále v dobré pozici. Hodně týmů prochází krizemi. Chceme to zlomit a samozřejmě nejsme z toho nadšeni. Musíme být lepší, ale hodně týmů čelí nepřízni osudu během sezony a je dobré si tím trochu projít,“ řekl po zápase Zach Hyman.

Toronto prohrálo tři zápasy v řadě poprvé od výměnou hlavního kouče v listopadu 2019. Tehdy Maple Leafs v období od 10. do 19. listopadu prohráli posledních pět zápasů pod koučem Mikem Babcockem a na střídačku Maple Leafs nastoupil Sheldon Keefe.

One thought on “Série proher pokračuje. Leafs prohráli první zápas s Jets

1. Nemyslím si,že hrajeme nějak špatně, ale přestali jsme dávat góly, i když více střílíme.