Leafs prohráli třetí zápas s Jets

Toronto Maple Leafs prohrálo sobotní třetí zápas s Winnipegem Jets 2-5. Pro Maple Leafs to je těžká prohra v sérii, které víc než kterákoliv jiná v letošní sezoně připomínala možný souboj v playoff.

Celá série s Jets výrazným způsobem připomínala souboje v playoff a Maple Leafs dostali jasnou ukázku toho, co je může v playoff od jednoho z velmi pravděpodobných soupeřů čekat. Ze šesti možných bodů Maple Leafs získali pouze jediný a v třízápasové sérii prohráli 1-2 na zápasy.

V třetím vzájemném zápase v řadě se Maple Leafs prakticky nedostali ke své hře. Winnipeg výborným způsobem pokrýval vlastní obranou třetinu a hráči Toronta neměli prakticky žádný prostor ani čas na kombinační hru.

Po zápase zjevně rozladěný kouč Sheldon Keefe velmi krátce zhodnotil zápas.

„Myslím si, že jsme si těžko nahráli dvě přihrávky. Prostě jsme neměli dobrý zápas. Nebyli jsme připraveni mentálně, fyzicky, nemohli jsme se dostat k naší hře. Dnes večer jsme prostě nebyli vůbec blízko k tomu, jak hrajeme,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

V první bezbrankové třetině rozhodčí neuznali branku Pierre Engvall, který už v polovině druhé minuty poslal kotouč přesnou střelou do branky. Jenže jeho střele předcházela přihrávka rukou a rozhodčí branku po kontrole u videa neuznali.

V polovině první třetiny Maple Leafs nevyužili svou první přesilovou hru v zápase.

Minutu a půl před koncem první třetiny pak vytasil parádní zákrok Frederik Andersen, který svým betonem zastavil střelu Andrew Coppa v přečíslení dvou na jednoho.

Ve druhé minutě druhé třetiny Jets otevřeli skóre zápasu šťastnou brankou Masona Appletona, který se štěstím tečoval střelu Adama Lowryho.

Nepřesná hra Maple Leafs vedla zkraje druhé třetiny k několika šancím Jets. Po jedné z nich při nájezdu Blakea Wheelera fauloval Bogosian a Jets hráli svou první přesilovou hru v zápase.

Jenže v oslabení se Leafs dostali do přečíslení třech na dva, které zakončil přesnou střelou Jake Muzzin. Obránce Maple Leafs tak svou první brankou v oslabení vyrovnal na 1-1.

Dvě minuty po něm zakončil další přečíslení tentokrát dvou na jednoho parádní střelou William Nylander a Maple Leafs vedli 2-1.

Tři a půl minuty před koncem druhé třetiny Jets srovnali po další tečované střele na 2-2. Branka byla připsána Paulu Stastnymu.

Krátce po vyrovnávací brance hráli Maple Leafs po sérii vyloučení přesilovou hru 4 na 3. Dvakrát střílel Auston Matthews, ale celkově přesilovka k ničemu nevedla.

Třetí třetina se díky rozhodčím proměnila v totální zmar. Maple Leafs inkasovali tři branky z toho dvakrát v oslabení v rozmezí dvou minut v posledních šesti minutách třetí třetiny.

V polovině osmé minuty nejprve úplně volný Adam Lowry před brankovištěm prostřelil Frederika Andersena pod levou nohou.

Sedm minut před koncem třetí třetiny byl přísně vyloučení Morgan Rielly za nedovolené bránění Ehlerse ve středním pásmu. Přesilovou hru využil samotný Ehlers a Jets vedli už 4-2.

Aby toho nebylo málo, tak 4:14 před koncem třetí třetiny rozhodčí potrestali další nedovolené bránění Zacha Hymana po vhazování v útočné třetině. Kouč Maple Leafs Sheldon Keefe nebyl zjevně s posouzením od rozhodčích spokojený a střídačka Toronta dostala další dvouminutový trest navíc. Dvojnásobnou přesilovku Jets využil Mark Scheifele a bylo rozhodnuto.