Toronto nastoupí v Ottawě jako St Pats. Je tu další připomínka kořenů Maple Leafs

Toronto jako St Pats nastoupí den po prohře 2-5 s Winnipegem Jets na ledě Ottawy Senators. Pro tým z Toronta to bude důležitý zápas pro návrat do pohody před čtyřdenním volnem v příštím týdnu.

St Pats

Prohra s Winnipegem znamená už čtvrtou prohru Toronta v posledních pěti zápasech. Jets se tak dotáhli na Maple Leafs v tabulce Severní divize na rozdíl čtyř bodů se dvěma zápasy k dobru.

„Samozřejmě si velmi uvědomujeme situaci v tabulce, kde jsme my, kde jsou oni. Uvědomujeme si, co se děje. Bude to v dalších zápasech zajímavé. Budeme s nimi ještě několikrát hrát, takže je důležité, abychom se poučili z těchto zápasů a posunuli se dopředu,“ řekl po sobotním zápase obránce Morgan Rielly.

Série vzájemných zápasů s Winnipegem bude pokračovat na přelomu března a dubna dalšími dvěma zápasy. Ve druhé polovině dubna to budou další čtyři zápasy z toho třikrát na ledě Jets.

Dnes ale Toronto čeká boj o návrat do pohody na ledě Ottawy, která navzdory slabé bilanci 9-20-1 dokázala v letošní sezoně Maple Leafs už několikrát potrápit. V lednu Maple Leafs ve druhém zápase v sezoně prohráli na ledě Senators 3-5. V únoru pak Ottawa vyhrála první ze tří zápasů na ledě Toronta 6-5 v prodloužení po tom, co na konci druhé třetiny Maple Leafs vedli už 5-1. Celkově má Toronto v letošní sezoně proti Ottawě bilanci 3-1-1.

„Je to jednoduché. Musíme se vrátit zpět. Čeká nás pauza, takže musíme do toho jít naplno. Je to pro nás důležitý zápas po sérii, na kterou nejsme moc hrdí. Myslím si, že to je pro nás dobrý test. Je to druhý zápas druhý den v řadě. Musíme být prostě připraveni. Nadešel čas, vrátit se zpět,“ řekl před zápasem na ledě Ottawy Morgan Rielly.

Zatím není zřejmé, jestli se kouč St Pats Sheldon Keefe rozhodne pro změny v sestavě. Do sestavy taxi náhradníků byl před několika dny povolán bývalý hráč Ottawy Scott Sabourin, který by dnes mohl nastoupit ke svému debutu v dresu Toronta.

Pokud Sheldon Keefe změny v sestavě neprovede, tak bude složení týmu stejné jako v sobotu večer proti Jets:

Hyman – Matthews – Marner
Thornton – Tavares – Nylander
Mikheyev – Engvall – Kerfoot
Veses – Boyd – Spezza

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Dermott – Bogosian

V brance nastoupí pravděpodobně Frederik Andersen. Na střídačce bude připravený Michael Hutchinson.

Senators

Ottawa se narozdíl od Maple Leafs od začátku sezony drží u dna v Severní divizi. Senators prohráli poslední tři zápasy na ledě Edmontonu a celkem pět z posledních šesti zápasů. Navíc všechny v základní hrací době.

To ovšem neznamená, že se Senators předem vzdávají bez boje. V pátečním zápase proti Oilers to bylo ještě v polovině zápasu 2-2. Až ve druhé polovině zápasu Senators inkasovali čtyři branky v řadě.

„Rozhodně jsme se z posledního zápasu poučili. Úplně nás přehráli a to by se našemu týmu už nikdy nemělo stát. To je to, za co se pro nás modlíme. Je to pro nás velký moment postavit se a ujistit se, že jsme týmem, který tvrdě pracuje. Většinu toho zápasu jsme hráli takovým způsobem a prostě jsme měli několik špatných momentů,“ řekl útočník Brady Tkachuk.

Úvodní vhazování vzhledem ke kanadské změně času ze zimního na letní už o půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

3 thoughts on “Toronto nastoupí v Ottawě jako St Pats. Je tu další připomínka kořenů Maple Leafs

 1. Když jsem viděl jak jsou na tom v 8 minutě fyzicky Hyman a Mikheyev, tak mi bylo jasný, že ostatní jsou v prdeli úplně.
  I když ten na ten závěr se tedy ještě vymačkali slušně
  Těch pár dní volna už hrozně potřebujem.

  Nicméně mi řekněte názor na Thorntona – proti Win vůbec nestíhal a to byly zápasy na úrovni p-o.
  Kam s ním?Simmonds bude snad brzy zpět, toho bych dal do 1. Hymana zpět do 3. a dál ??
  Točit ho ve čtvrté , to asi ne.
  M.

 2. Prisla kriza troska. Snad 4 dni volna pomozu a TML sa vrati k povodnym vykonom. Takze do dalsich zapasov, nech sa dari

 3. Martine já si už delší dobu myslím, že Thornton vedle Matthewse je přepych.

  Než se vrátí Simmonds tak bych ho tam nechal.
  Hymana ve třetím a do čtvrtého přijde asi Galchenuk.

  Až se vrátí Simmond tak bych dal levá křídla Hyman, Simmonds, Thornton vedle Kerfoota s Mikheyevem v pravo.
  A do čtvrtého Galchenuka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *