Dvě branky v závěru body na ledě Ottawy nepřinesly

Toronto St Pats prohráli v neděli večer na ledě Ottawy Senators 3-4. Z nepříznivého stavu 1-4 po dvou třetinách se Toronto v posledních minutách třetí třetiny dotáhlo až na 3-4, ale víc už se hráčům St Pats nepodařilo. Dvě branky St Pats vstřelil Zach Hyman, jednou se trefil John Tavares.

St Pats prohrávali po dvou brankách rychle za sebou zkraje sedmé minuty 0-2.

A pro Hutchinsona v brance St Pats znamenaly dvě inkasované branky ze tří střel konec v zápase. V brance ho nahradil Frederik Andersen, který měl původně dostat volno. Pro Toronto to bylo nejrychlejší střídání brankáře nesouvisející se zraněním od vystřídání Allana Bestera v čase 6:09 proti Winnipegu Jets 6. února 1991.

Krátce po inkasovaných brankách shodil Zach Bogosian rukavice proti Austinu Watsonovi. Bogosian si ovšem vykoledoval dvouminutový trest za vyprovokování bitky a navíc osobní 10minutový trest za nesportovní chování.

Ještě v první třetině přidali St Pats na aktivitě a ve dvanácté minutě snížil Zach Hyman dorážkou na brankovišti na 1-2.

Jenže zkraje druhé třetiny se opakovala situace se dvěma rychlými brankami Senators. Drake Batherson nejprve přesně po pěti minutách hry ve druhé třetině využil přesilovou hru Ottawy. Za 53 vteřin Batherson svou druhou brankou v zápase zvýšil už na 4-1 pro Ottawu.

Toronto mohlo rychle snížit. Ale Morgan Rielly trefil jenom břevno úplně prázdné domácí branky.

V polovině třetí třetiny St Pats snížili brankou Ilyi Mikheyeva, ale rozhodčí trefu neuznali kvůli nedovolenému bránění brankáře. V brankovišti stál Pierre Engvall.

Na konci třetí třetiny St Pats zápas přece jenom zdramatizovali. Kouč Sheldon Keefe se už šest a půl minuty před koncem třetí třetiny rozhodl odvolat brankáře Frederika Andersena z branky. Necelých pět a půl minuty před třetí sirénou snížil na 2-4 svou druhou brankou v zápase Zach Hyman. A dvě minuty a 12 vteřin před koncem pak snížil John Tavares dokonce na 3-4.

Jenže vyrovnat se St Pats už nepodařilo. Toronto tak prohrálo pátý z posledních šesti zápasů.

„Myslím si, že jsme měli prostě špatný začátek. Jim se podařilo vstřelit na začátku zápasu dvě branky a my už po zbytek zápasu jenom dotahovali. Prostě jsme nezačali moc dobře,“ hodnotil zápas Auston Matthews.

„V poslední době jsme hráli hodně zápasů. Myslím si, že bude pěkné se trochu dát dohromady jako tým,“ dodal Matthews.