Maple Leafs hrají poslední zápas proti Oilers v základní části

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer k poslednímu zápasu s Edmontonem Oilers v základní části. Oilers se tak stanou prvním týmem, se kterým Toronto uzavře sezonní sérii devíti zápasů v základní části. Výhrou v sobotním zápase 4-3 v prodloužení Toronto vylepšilo svou letošní bilanci proti Oilers na 6-1-1.

Hlavní zprávou dne je pravděpodobně návrat Michaela Hutchins do branky Toronta. Zpráva, která ale rozhodně nepůsobí příliš klidným dojmem v souvislosti s brankářskou situací v Torontu.

Jednička Frederik Andersen má obnovené zdravotní potíže v dolní části těla. Dvojka Jack Campbell, který měl v letošní sezoně také už dvakrát potíže v dolní části těla vynechal nedělní tréninku. Ani jeho stav totiž není úplně stoprocentní.

„Musíme být opravdu rozumní v tom, jak přistoupit k nasazení Jacka. Skutečnost je tako, že nehraje ve stoprocentním stavu a zápasy si vzaly svou daň,“ řekl dnes kouč Sheldon Keefe.

Využití Hutchinsona proto vzbuzuje otázky, zda by se Maple Leafs neměli vážně zabývat příchodem brankáře před uzávěrkou přestupů, která nastane 12. dubna. Kromě něj mají Maple Leafs ještě mladého fina Veini Vehviläinena, který má ale na svém kontě jediný zápas v NHL. To je na vážné ambice v playoff opravdu málo.

Michael Hutchinson má v letošní sezoně lehce průměrná čísla. S bilancí 3-2-0 drží poměrně vysokou úspěšnost 92,2%. V posledním zápase 14. března na ledě Ottawy ale odehrál lehce přes 6 minut než ho po dvou inkasovaných brankách ze tří střel vystřídal Frederik Andersen.

Zároveň ale jednu ze svých výher zaznamenal proti dnešnímu soupeři. Na ledě Edmontonu pochytal 1. března všech 31 střel a čistým kontem pomohl Maple Leafs k výhře 3-0.

Kromě problémů v brankovišti trápí Maple Leafs mizerná bilance 0-18 v přesilových hrách. V sobotu Toronto nevyužilo dvě početní výhody.

Složení útoků zůstane stejné, v jakém Maple Leafs dohrávali v sobotu. Zach Hyman nastoupí vedle Austona Matthewse, Ale Galchenyuk vedle Johna Tavarese a Joe Thornton vedle Alexe Kerfoota. Wayne Simmonds pak nastoupí ve čtvrtém útoku vedle Pierre Engvalla a Ilyi Mikheyeva.

Dermott – Bogosian

V brance Michael Hutchinson. Na střídačce bude připravený nejspíše Veini Vehvilainen.

Oilers

Edmonton přišel ve třetí třetině sobotního zápasu o čtvrtou výhru v řadě. Kromě toho Oilers zaznamenali čtvrtou prohru v řadě proti Maple Leafs.

„Samozřejmě, že je můžeme porazit. O tom nepochybujeme. Je to dobrý tým, my jsme také dobrý tým. Jsou to vždycky těsné zápasy, ale nepochybujeme o tom, jestli je můžeme porazit,“ řekl po sobotním zápase útočník Oilers Leon Draisaitl.

Po předchozí sérii na přelomu února a března, ve které dvojice Draisaitl, McDavid zaznamenala jediný bod si oba dva hráči připsali dohromady ve druhé třetině sobotního zápasu pět bodů. Samotný Draisaitl vstřelil gól a připsal si dvě přihrávky. Kapitán Oilers Connor McDavid dvakrát nahrával.

„Myslím si, že jsme většinu zápasu hráli celkem solidně. Vedli jsme o dvě branky osm minut před koncem. V posledních minutých to musíte zavřít. Je to na nás. Věci jako v sobotu by se neměly opakovat,“ dodal Leon Draisaitl.¨

Úvodní vhazování opět tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!