Maple Leafs hrají na ledě Winnipegu

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer k prvnímu ze dvou zápasů v řadě na ledě Winnipegu Jets.

Maple Leafs mají zatím v zápasech proti Winnipegu vyrovnanou bilanci 2-2-0. Po výhře 3-1 zkraje sezony Toronto vyhrálo jeden ze tří zápasů v průběhu března. Všechny zápasy se hrály zatím na domácím ledě Toronta. Dnes večer to bude první vzájemný zápas na ledě Jets.

Maple Leafs

Toronto prohrálo v pondělí večer na domácím ledě s Edmontonem Oilers 3-2 v prodloužení. Pro Toronto to byla první prohra po třech výhrách v řadě. I přes prohru ale Maple Leafs bodovali v posledních čtyřech zápasech (3-0-1). To je po předchozí bilanci 1-6 v první polovině března důležitý krok k udržení prvního místa v divizi.

Na ledě Winnipegu se vrátí do branky po jednozápasové pauze Jack Campbell. Ten je v současné době prakticky jedničkou Maple Leafs. Frederik Andersen totiž zůstal v Torontu a vůbec se s týmem nevydal k sérii čtyř zápasů venku. Jeho návrat do branky je tak zřejmě hodně daleko.

Jenže ani Jack Campbell není stoprocentně zdravý. Dnes mu sice dovolí jeho stav nastoupit, ale vůbec není jisté, že se postaví do branky také v pátek.

„Je to tak trochu den ode dne. Vyvíjí se to dobře a zdá se, že když má čas se zotavit ze svého posledního zápasu tak se cítí dobře. Takže je to trochu méně obav, ale je to něco, co musíme řešit,“ řekl Keefe.

Maple Leafs se v posledních zápasech trápí při hře v početní výhodě a kouč Sheldon Keefe se dnes večer pokusí neúspěšnou sérii zlomit zařazením Alexe Galchenyuka do druhé přesilovkové formace.

„Chceme vidět, co nám to přinese a dát mu šanci. Vidím tam nějaký potenciál,“ řekl Keefe.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Hyman – Matthews – Marner
Galchenyuk – Tavares – Nylander
Thornton – Kerfoot – Spezza
Mikheyev – Engvall – Simmonds

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Dermott – Bogosian

Do branky se postaví Jack Campbell. Na střídačce bude připravený Michael Hutchinson.

Jets

Winnipeg se vrací po sedmi zápasech venku na domácí led s bilancí čtyř výher v posledních pěti zápasech. V pondělí Jets vyhráli na ledě Calgary Flames přesvědčivě 5-1. Tři asistence zaznamenal Nikolaj Ehlers. Dvě branky a asistenci přidal Mark Scheifele.

Kouč Winnipege Paul Maurice vyměnil oběma hráčům místa v sestavě a zdá se, že změna pro Jets opravdu zafungovala.

„Když se dostanete na konec opravdu dlouhé série venku, kde váš tým hrál dobře, ale má za sebou těžkou prohru, tak občas potřebujete něco, co vzbudí malý zájem, pokud to dává smysl. Je to velká lopota. Kevin McCarthy, jeden ze starších koučů, se kterými jsem pracoval, vždycky říkal, že změna je stejně dobrá, jako odpočinek,“ řekl Paul Maurice.

V jaké sestavě Jets nastoupí dnes večer nevím. Do branky se ale určitě postaví Connor Hellebuyck. Jednička Jets má v letošní sezoně proti Maple Leafs bilanci 1-1-1.

Úvodní vhazování v 1:30 ráno našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *