Maple Leafs prohráli s Oilers poslední vzájemný zápas v základní části

Toronto Maple Leafs prohrálo v pondělí večer na domácím ledě s Edmontonem Oilers 2-3 v prodloužení. Pro Maple Leafs to byl poslední zápas s Edmontonem v základní části. Navzdory prohře Maple Leafs jasně ovládli vzájemné zápas s Oilers v letošní sezoně. S bilancí 6-1-2 si Toronto připsalo 14 z 18 možných bodů.

Pro Maple Leafs to byl třetí zápas v řadě, který se rozhodoval až v prodloužení. Po výhrách na ledě Ottawy a v prvním zápase s Oilers doma z toho byla do třetice prohra.

Maple Leafs si v prvních minutách vytvořili několik šancí, ale jako první skórovali Oilers. Na začátku sedmé minuty využil rychlý brejk Josh Archibald.

Už na konci osmé minuty ale Mitch Marner na 1-1. Na začátku 12. minuty Toronto po brance Austona Matthewse vedlo 2-1.

Ve druhé třetině se hrál vyrovnanější hokej, než v první části.

Sedm a půl minuty před koncem druhé třetiny dostalo Toronto příležitost k první přesilové hře v zápase, ale početní výhoda se Maple Leafs vůbec nevydařila. Pro Toronto byl pondělní zápas už osmým v řadě, ve kterém Maple Leafs nevyužili hru v přesilové hře. Něco podobného Maple Leafs zaznamenali naposledy v lednu 2016, kdy Maple Leafs neskórovali v početní výhodě dokonce devět zápasů v řadě.

Už v polovině druhé minuty třetí třetiny vyrovnali Oilers na 2-2 brankou Kyle Turrise, který vlastně jenom tečoval svými kalhotami střelu Adama Larssona od modré čáry.

Maple Leafs byli ve třetí třetině opět lepším týmem. Velké šance si vytvořil útoku Johna Tavarese s Nylanderem a Galchenyukem. Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny střílel nebezpečně z pravého kruhu Morgan Rielly, ale další branku Maple Leafs už nepřidali.

Hned po začátku prodloužení mohl rozhodnout Auston Matthews, ale Mike Smith v brance Edmontonu jeho střelu vyrazil. Ve stejné situaci hned z protiútoku naopak Darnell Nurse uspěl a rozhodl tak o výhře Oilers 3-2.

„Myslím si, že jsme dnes večer odvedli dobrou práci proti jejich nejlepším hráčům v tom, jak jsme se soustředili a bránili. To je důležité v zápasech proti soupeřům v naší divizi, pokud jde o větší kvalitu v útoku. V každém střídání musíme mít takovou úroveň soustředění,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.