Leafs vyhráli důležitý zápas na ledě Jets

Toronto Maple Leafs vyhráli ve středu večer na ledě Winnipegu Jets 3-1. Skóre zápasu otevřel brankou ve třetím zápase v řadě Auston Matthews. Trefil se také Zach Hyman a v oslabení Alex Kerfoot. Jack Campbell v brance Maple Leafs pochytal 26 z 27 střel a připsal si sedmou výhru v sezoně. Stal se tak prvním brankářem Maple Leafs od sezony 1993-94, který vychytal výhru v prvních sedmi zápasech nové sezony. V 1993-94 vyhrál Felix Potvin dokonce prvních devět zápasů v řadě.

Toronto vedlo po vydařené první třetině brankami Austona Matthewse a Zacha Hymana 2-0. Auston Matthews se trefil už v páté minutě z dorážky předchozí střely Zacha Hymana. V 11. minutě přidal Zach Hyman druhou branku po tom, co naopak on v brankovišti dorážel předchozí střelu Austona Matthewse do tyčky. Branku ovšem musel potvrdit videorozhodčí, protože se kouč Winnipegu domníval, že Hyman bránil domácímu brankáři ve hře.

První útok Maple Leafs v první třetině na ledě naprosto dominoval. Matthews s Marnerem a Hymanem si připsali celkem 10 střeleckých pokusů na branku aniž by na druhé straně povolili nějakou střelu soupeři. Na šance vyhrál útok Austona Matthewse 8-0 a vstřelil z toho 2 branky.

Auston Matthews se svou 182. brankou v kariéře posunul před Phila Kessela na 18. místo v historické tabulce střelců Maple Leafs. Mitch Marner se pak se svou 240. asistencí v kariéře posunul před Lannyho McDonalda na 16. místo v tabulce asistencí v historii Maple Leafs.

V první třetině ovšem také pokračovalo trápení Maple Leafs ve hře v přesilových hrách. Toronto hrálo v první části 3 přesilové hry, jednu z toho po neúspěšné žádosti Jets o kontrolu videa, ale ani jednu početní výhodu Maple Leafs nevyužili.

Ve druhé třetině Jets přidali výrazně na aktivitě a navíc se Maple Leafs ke konci druhé třetiny dostali do problémů s vyloučeními. Necelých sedm minut před koncem druhé části byl vyloučený nejprve Jake Muzzin. Oslabení sice hráči Toronta ubránili, ale krátce po jeho konci se provinil vysokou holí T.J. Brodie. Jeho hokejka zasáhla v obličeji Paula Stastnyho, který přišel o zub a Maple Leafs se museli bránit čtyřminutovému oslabení.

V oslabení se ale dostal do rychlého brejku Alex Kerfoot a Maple Leafs po jeho brance vedli už 3-0. Pro Maple Leafs to byla druhá branka v oslabení v této sezoně proti Winnipegu Jets. V předchozím vzájemném zápase 13. března se trefil v oslabení Jake Muzzin.

Šest vteřin před koncem prvního trestu Brodieho se přece jenom prosadil také domácí tým. Přesilovku využil Josh Morrissey a Jets snížili necelé tři minuty před koncem druhé třetiny na 1-3.

Druhou část Brodieho trestu už Winnipeg nepotrestal a Toronto tak vedlo po dvou třetinách 3-1.

Ve třetí třetině se hrálo v rychlém tempu. Ke konci třetí třetiny pak dlouhé minuty bez přerušení. Dvě minuty před třetí sirénou Jets odvolali svého brankáře a v šesti hráčích se snažili o vstřelení kontaktní branky. Maple Leafs si ale svůj náskok bez potíží pohlídali a vyhráli první zápas na ledě Winnipegu Jets 3-1.

„Dnes večer to pro nás byl velký zápas proti týmu, který je hned za námi v tabulce. Pro nás jsou tyhle dva zápasy proti Winnipegu extrémně důležité,“ řekl po zápase Auston Matthews.

Pro Toronto to je teprve druhá výhra v základní hrací době v posledních dvanácti zápasech. V posledních 5 zápasech přesto Maple Leafs zaznamenali bilanci 4-0-1.