Maple Leafs hrají odvetu na ledě Jets

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na ledě Winnipegu Jets ke druhému zápasu v tomto týdnu. Ve středu Toronto vyhrálo 3-1.

Maple Leafs

Pro Toronto byla středeční výhra teprve druhou v základní hrací době v posledních 12 zápasech. Přesto Maple Leafs s bilancí 4-0-1 bodovali v posledních pěti zápasech.

Stále ovšem pokračuje výrazné trápení Maple Leafs ve hře v přesilových hrách. Od 4. března Toronto využilo ve 12 zápasech jedinou přesilovku z 28 možností. Celková úspěšnost tak klesna na 24.8% což aktuálně znamená šestou nejlepší přesilovku v NHL.

Na čtvrtečním tréninku proto zaměřil Sheldon Keefe na hru přesilovkových formací velkou pozornost.

„Opravdu se nyní soustředíme na to, abychom se vrátili k naší identitě zkraje sezony, což jsou dvě formace, které budou čerstvé, budou mít nohy a budou se těšit na a soutěžit mezi sebou o příležitost jít na led. To k tomu patří a pak se snažíme aby puk lítal kolem a hráči aby se cítili dobře,“ řekl po včerejším tréninku.

Středeční zápas s Winnipegem byl už devátým v řadě, ve kterém Maple Leafs nedokázali ani jednou využít početní výhodu. Nepomohlo ani nové složení přesilovkových formací včetně Alexe Galchenyuka ve druhé pětce. Ve čtvrtek proto Sheldon Keefe poskládal nové pětice.

PP Unit 1
Rielly
Matthews – Tavares – Marner
Simmonds

PP Unit 2
Muzzin
Nylander – Thornton – Spezza
Hyman

Sestava v dnešním zápase by měla být shodná jako ve středu včetně Jacka Campbella v brance. Jeho bilance v letošní sezoně je zatím naprosto fantastická 7-0-0 s úspěšností zákroků 94,8% a průměrem 1,41 inkasovaných branek na zápas.

Jets

Winnipeg prohrál ve středu večer v prvním domácím zápase od 17. března. Následovala náročná série sedmi zápasů venku ve 12 dnech.

„Obával jsem se toho ode dne, kdy se zveřejnil kalendář zápasů,“ řekl kouč Winnipegu Paul Maurice.

Po první třetině měl kouč Jets dojem, že se tým zlepšil, ale podle jeho slov to nestačilo.

„Ve druhé třetině jsme vypadali dobře, ale mohli jste vidět známky toho, kdy se nám nedařilo udržet puk. V zápase nebylo nic, co by mi dávalo pocit, že vůbec nestačíme, ale nebyli jsme tak dobří.“

Otazník před dnešním zápasem visí nad útočníkem Blakem Wheelerem, který ve středu nedohrál. Kouč řekl, že se kapitán Jets necítil dobře, takže tým byl opatrný.

Úvodní vhazování ve 2 hodiny ráno našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *