Maple Leafs vyhráli bitvu na ledě Winnipegu

Toronto Maple Leafs vyhráli v pátek večer bitvu na ledě Winnipegu Jets 2-1 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil Jason Spezza. Jedinou branku Toronta v základní hrací době vstřelil Travis Dermott a brankář Jack Campbell zaznamenal už svou osmou výhru v sezoně. Pro Toronto to byl v letošní sezoně vůbec první zápas, který se rozhodoval v samostatných nájezdech.

V posledních šesti zápasech Maple Leafs zaznamenali bilanci 5-0-1.

„Byla to velká zábava a tým vyhrává, takže to je vždycky na prvním místě. Prostě se snažím pokračovat a zlepšovat se v každém zápase,“ řekl Campbell po zápase.

Brankář Maple Leafs se dostal už na bilanci 8-0-0 a už jenom jeden vyhraný zápas ho dělí od vyrovnání rekordu devíti výher v jeho prvních devíti zápasech sezony. Právě bilanci 9-0-0 zaznamenal v sezoně 1993-94 Felix Potvin.

Ve vyrovnané první třetině se hrálo bez branek 0-0. V polovině třetiny se Maple Leafs bránili v první přesilové hře soupeře a Jack Campbell předvedl dva důležité zákroky. Společně s ním byl nejvíce vidět Zach Hyman. Ten už po minutě hry střílel z levého kruhu a kotouč jenom těsně minul levou tyčku domácí branky.

Oba dva jsou aktuálně velmi důležití hráči pro Maple Leafs. Zatímco brankář Jack Campbell vévodí brankářským statistikám tak v případě Zacha Hymana začali reportéři dokonce spekulovat o tom, že by měl být útočník Toronta součástí reprezentace Kanady na příštích olympijských hrách v Pekingu.

Druhá třetina přinesla branky, tyčku Maple Leafs a také další nevyužitou přesilovku.

V šesté minutě druhé třetiny udržel Zach Bogosian kotouč na modré čáře. Jeho střelu sice obrana Jets zblokovala, ale kotouč se dostal na hokejku Travise Dermotta a jeho nahození skončilo v brance Winnipegu. Maple Leafs tak vedli 1-0.

„Hvězdný, jako celou sezonu. Stává se z něj hráč, na kterého se hodně spoléháme. On se tak zatím předvádí každý den. Určitě jsme mu mohli dnes večer více pomoct, ale on byl hvězdou celé show, jak to je vždycky,“ řekl jediný střelec Maple Leafs v základní hrací době k tomu, kdo byl první hvězdou večera.

Za minutu střílel z prostoru mezi kruhy William Nylander, který následně hledal Johna Tavarese.

Osm minut před koncem druhé třetiny vyrovnal na 1-1 Andrew Copp, který využil rychlého přečíslení Jets dvou na jednoho.

V posledních třech a půl minutách druhé třetiny Leafs nevyužili další přesilovou hru. Za posledních deset zápasů Toronto nevyužilo dohromady už 27 přesilových her! Za posledních 70 sezon to je po šesté, co Maple Leafs v deseti zápasech neskórovali v přesilové hře.

Půl minuty před koncem druhé třetiny pak Ale Kerfoot trefil tyčku domácí branky.

V první minutě třetí třetiny ho napodobil Alex Galchenyuk.

Pak přišly velké okamžiky Jacka Campbella. V osmé minutě zastavil nejprve střelu Paula Stastnyho a následně předvedl fantastický zákrok proti střele Pierre-Luc Duboise. Devět minut před koncem třetí třetiny zastavil dalším fantastickým zákrokem backhandový pokus Kyle Connora. Především zásluhou Jacka Campbella tak zůstal po třetí třetině vyrovnaný stav 1-1.

V prodloužení hrálo Toronto celé dvě minuty přesilovou hru čtyř proti třem. Ve velké šanci byl John Tavares. Z levého kruhu střílel William Nylander. Z pravé strany střílel dvakrát Auston Matthews. Ale ani jeden pokus neskončil v brance.

Po přesilovce padala ostrá slova směrem k rozhodčímu, který nepotrestal krosček na Matthewse v rohu kluziště po kterém lídr Maple Leafs narazil hlavou na mantinel.

Stav zůstal nerozhodný a zápas se tak musel rozhodnout až v samostatných nájezdech. V první sérii nejprve Jack Campbell zastavil forhandovou kličku Kyle Connora. Na druhé straně naopak Jason Spezza stejným způsobem našel mezeru u levé tyčky Connora Hellebuycka a jediným úspěšným pokusem tak rozhodl o výhře Maple Leafs 2-1.