Maple Leafs hrají odvetu s Calgary. V brance nastoupí Jack Campbell

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer k odvětě na ledě Calgary Flames. V neděli večer Maple Leafs vyhráli 4-2 navzdory nepříliš dobrému výkonu v prvních dvou třetinách.

„Vypadali jsem trochu lenivě,“ potvrdil po zápase nevydařený výkon v prvních dvou třetinách kapitán John Tavares. Dnes večer by to měl být od hráčů úplně jiný výkon.

Toronto bodovalo v posledních sedmi zápasech (6-0-1). Na ledě týmů v Albertě má Toronto také vysoce pozitivní bilanci 7-0-1 včetně tří výher na ledě Calgary Flames. Proti Flames mají Maple Leafs v letošní sezoně bilanci 5-2-0.

Dobrou zprávou pro fanoušky Toronta je to, že Maple Leafs dokážou vyhrávat zápasy bez využité přesilové hry. Toronto už 11 zápasů v řadě nevyužilo svou početní výhodu. Naposledy se tak stalo 9. března v první třetině proti Winnipegu Jets.

Kouč dnes nechal hráčům volný den a tým tak před zápasem netrénoval. Už v sobotu Sheldon Keefe řekl, že by se měli na ledě Calgary ukázat oba brankáři. Dnes večer by se tak měl do branky postavit Jack Campbell.

„Budeme se muset na to podívat. Uvidíme, jak se bude cítit na ranním rozbruslení a pak se rozhodneme, ale doufáme, že se tak stane,“ řekl Keefe.

Jinak nečekáme žádnou změnu v sestavě a Maple Leafs by tam měli nastoupit jako ve včerejším zápase:

Dermott – Bogosian

V brance bude Jack Campbell, kterému chybí jediná výhra k vyrovnání rekordu Felixe Potvina ze sezony 1993 s devíti výhrami v prvních devíti zápasech v sezoně. Devět výher je zároveň nejvyšší počet výher v sezoně pro brankáře Maple Leafs v historii. Kromě Felixe Potvina zaznamenal devět výher také Jacques Plante v sezoně 1970-71 a John Ross Roach v sezoně 1925. Osm výher vychytal v roce 1940 také Turk Broda.

Flames

Tři prohry v řadě a bilance 1-7-0 v posledních osmi zápasech znamenají zřejmě konec nadějí Calgary na postup do playoff. Matematicky sice postup Flames stále možný je, ale šestibodová ztráta na Montreal, který má navíc 5 zápasů k dobru se zdají 17 zápasů před koncem základní části příliš velkou ztrátou.

Pondělní zápas byl sedmým v posledních osmi zápasech, ve kterých Calgary nevstřelilo více než 2 branky.

Úvodní vhazování ve 3:30 ráno našeho času. GO LEAFS GO!!!