Výhra po nevýrazném výkonu Maple Leafs na ledě Calgary

Toronto Maple Leafs vyhráli v neděli večer na ledě Calgary Flames v prvním ze dvou zápasů 4-2. Toronto předvedlo v prvních dvou třetinách velmi nevýrazný výkon. Po první rychlé brance Morgana Riellyho bylo Calgary dvě třetiny lepším týmem. Ve druhé třetině podržel Toronto se štěstím chytající Michael Hutchinson. Na konci druhé třetiny srovnal na 2-2 Alex Galchenyuk svou první brankou v dresu Toronta. Ve třetí třetině pak Leafs brankami Johna Tavarese a Austona Matthewse otočili zápas na svou stranu. Hutchinson pochytal 32 ze 34 střel a vylepšil si svou bilanci na 4-2-1. Maple Leafs s bilancí 6-0-1 bodovali v posledních sedmi zápasech v řadě.

„Určitě to nebyl náš nejlepší zápas. Myslím si, že jsme občas vypadali trochu lenivě, ale opravdu se mi líbil způsob, jakým jsme se toho drželi, museli jsme na to reagovat a najít způsob, jak hrát tvrdší hru abychom si zasloužili více puků, vyhráli několik soubojů a dostali se k jejich brance,“ řekl po zápase kapitán Maple Leafs John Tavares.

Maple Leafs se vydařil začátek zápasu a rychle se dostali do vedení 1-0. Už po minutě hry otevřel skóre střelou z levého kruhu Morgan Rielly. V polovině první třetiny měli Maple Leafs střeleckou převahu 10-3. Z rychlého brejku střílel Alex Galchenyuk. Z levého křídla zakončoval Auston Matthews. Z modré čáry střílel Jake Muzzin a na konci deváté minuty se ke střele z prostoru mezi kruhy prodral John Tavares.

Český brankář David Rittich se ale se všemi pokusy Maple Leafs poradil a hráči Toronta na další vstřelenou branku čekali až do konce druhé třetiny.

Druhá polovina první třetiny měla naprosto odlišný průběh. Maple Leafs vystřelili už jenom další dvě střely na branku Calgary a Flames dvěma brankami otočili skóre na svou stranu. Osm minut před koncem první části srovnal na 1-1 Joakim Nordstrom, který tečoval střelu Marka Giordana z modré čáry. V poslední minutě první třetiny překonal Hutchinsona střelou z vrcholu kruhu Andrew Mangiapane.

Zkraje druhé třetiny Maple Leafs nejprve ubránili první oslabení v zápase. V polovině zápasu pak ale navlíkli další korálek na šňůrku nevyužitých přesilovek. V pořadí už 28.

Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal na 2-2 svou první brankou v dresu Maple Leafs Alex Galchenyuk, který střílel z brankoviště po akci Williama Nylandera.

„Hodně to pro mě znamená. Určitě mám dobrý pocit z první branky a co je důležitější tak jsme vyhráli. Nebyl to náš nejlepší zápas, ale našli jsme způsob, jak vyhrát, což je skvělé,“ řekl po zápase Alex Galchenyuk.

Ve třetí třetině Maple Leafs dvěma brankami otočili zápas zpět na svou stranu. V sedmé minutě si srazil kotouč do vlastní branky Noah Hanifin, který svou bruslí tečoval backhandovou dorážku Johna Tavarese.

V 10. minutě pojistil vedení Maple Leafs Auston Matthews, který zakončoval po skvělé práci Zacha Hymana u mantinelu a přihrávce Mitche Marnera.

V posledních minutách zápasu udržel Michael Hutchinson dvoubrankový náskook několika povedenými zákroky. Pět a půl minuty před koncem třetí třetiny zastavil dvě střely Dillona Dubeho z levého kruhu. Pět minut před koncem třetí třetiny pak nájezd Mikaela Backlunda z pravého křídla.

Při hře Calgary bez brankáře těsně minul prázdnou branku William Nylander. Obránce Mark Giordano pak na druhé straně nastřelil břevno Maple Leafs.