Maple Leafs hrají doma s Canadiens

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě proti Montrealu Canadiens. Pro Toronto to bude první zápase na domácím ledě po čtyřech venku.

Ve čtyřech vzájemných zápasech mají Maple Leafs v letošní sezoně bilanci 3-1-0.

Maple Leafs

Maple Leafs se vrací na domácí led se čtyřmi výhrami v řadě a s bilancí 7-0-1 v posledních osmi zápasech. Po vydařeném přelomu března a dubna si tak Maple Leafs opět vytvořili mírní náskok v tabulce Severní divize.

Před dnešním zápasem vedou se šestibodovým náskokem před druhým Winnipegem a sedmibodovým náskokem před Edmontonem. Všechny tři týmy mají odehráno 39 zápasů.

V úterý se tým přesouval z Calgary zpět do Toronta a hráči se tak dostali na led poprvé až dnes ráno. Na tréninku chyběl Justin Holl, ale není to nic vážného a dnes večer bude moct nastoupit.

Sestava dnes večer bude stejná, jako v předchozích zápasech:

Hyman – Matthews – Marner
Galchenyuk – Tavares – Nylander
Thornton – Kerfoot – Spezza
Mikheyev – Engvall – Simmonds

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Dermott – Bogosian

Do branky se postaví opět Jack Campbell, který se dle všeho cítí v pořádku. Na střídačce bude připravený Michael Hutchinson.

Canadiens

Montreal se vrátil po pěti odložených zápasech kvůli koronaviru ve velkém stylu. V posledních pěti zápasech Canadiens zaznamenali bilanci 4-1-0 a hlídají si čtvrté místo v divizi. Jejich náskok před pátým Vancouverem je 8 bodů, ale Montreal má navíc dva zápasy k dobru.

V posledním zápase Canadiens porazili na domácím ledě Edmonton Oilers 3-2 v prodloužení. Výhra s Oilers ale stála Montreal vysokou cenu.

Útočník Brendan Gallagher si zlomil palec na pravé ruce po tom, co ho do ruky trefila střela spoluhráče. Během druhé třetiny si pak poranil nohu brankář Carey Price. Ten sice zápas s Montrealem dochytal, ale dnes večer stejně jako Gallagher určitě nenastoupí.

Do branky Montrealu se tak postaví Jake Allen.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *