Jack Campbell dovedl Maple Leafs k výhře nad Montrealem

Jack Campbell je novým mužem číslo 1 pro Toronto!

Svou 10. výhrou v řadě dovedl Jack Campbell Toronto Maple Leafs výhře v 3-2 v dramatickém zápase s Montrealem Canadiens a vytvořil tak nový klubový rekord Maple Leafs v počtu výher v řadě. Deset výher v řadě je také nejlepší výkon brankáře Maple Leafs v prvních zápasech v nové sezoně.

„Musíme hrát dobře, abychom vyhráli deset zápasů v řadě. Vyhrát jenom jeden zápas je velká věc, protože tohle je těžká liga. Potřebujete každého, abyste vyhráli a tohle mi v posledních zápasech máme. Je to extra výjimečné a pocta a něco na co mohu někdy vzpomínat, ale nyní se prostě musíme vrátit zpět do práce a snažit se zlepšit,“ říkal po zápase velmi dojatý brankář Jack Campbell.

Jack Campbell byl hlavním oporou Maple Leafs v zápase. Pochytal celkem 32 ze 34 střel z toho všech 17 pokusů ve druhé třetině.

„Zaslouží si všechno, co dostane pokud jde o pozornost. Vím, že náš tým je za něj nadšený a jasně hráli tak tvrdě ve třetí třetině právě pro něj. Jack je vždycky laskavý a věnuje hodně pozornosti svým spoluhráčům, ale myslím si, že je důležité dát chvilku slávy,“ dodal kouč Sheldon Keefe.

Toronto zlomilo zápas až zkraje třetí třetiny první brankou T.J. Brodieho v dresu Maple Leafs. V polovině třetí třetiny zvýšil na 3-1 Zach Hyman, který zároveň v poslední minutě odvedl velkou práci a zblokoval jednu nebezpečnou střelu soupeře.

Maple Leafs poprvé v sezoně vyhráli pět zápasů v řadě a v posledních devíti zápasech mají skvělou bilanci 8-0-1.

Na začátku zápasu se Toronto brzy dostalo do vedení 1-0. Už na konci první minuty se trefil Auston Matthews z první střely na branku soupeře.

Na začátku třetí minuty ale srovnal Corey Perry na 1-1 také z první střely Canadiens v zápase.

Ve 4. minutě měl velkou šanci nově složený útok Johna Tavarese. Z prostoru mezi kruhy střílel Galchenyuk. V 9. minutě Maple Leafs zamkli svého soupeře v obranném pásmu. Velmi dobrou práci odváděl útoku čtvrtý útok.

Tlak Toronta vyústil ve špatné střídání soupeře a Maple Leafs dostali v polovině první třetiny příležitost k první přesilové hře v zápase. Po minutě hry v oslabení Montreal dalším faulem nabídl Torontu přesilovou hru 5 na 3. Nabídnutou příležitost Maple Leafs ale nevyužili.

Nevyužitá přesilovka Maple Leafs jakoby změnila průběh zápasu. Montreal byl od té doby mnohem aktivnější ale branka v první třetině už nepadla.

Také po většinu druhé třetiny se Canadiens mnohem více zdržovali v obranné třetině Maple Leafs.

Až sedm a půl minuty před koncem druhé části se do první větší šance Toronta dostal Zach Bogosian střelou z pravého křídla. Za minutu na to se Leafs dostali do přečíslení dvou na jednoho ve kterém střílel John Tavares.

Druhá třetina ale branku nepřinesla hlavně díky Jacku Campbellovi, který ve druhé části pochytal všech 17 střel Montrealu.

Začátek třetí třetiny přinesl opět aktivnější hru Maple Leafs. Po několika šancích prvního a druhé útoku se trefil v polovině třetí minuty šťastnou střelou T.J. Brodie, pro kterého to byla první branka v dresu Toronta.

Maple Leafs si vytvářeli další šance. Krásnou kličkou se uvolnil Mitch Marner. Po něm střílel z pravého křídla John Tavares.

V sedmé minutě ale zachránilo Toronto břevno za zády Jacka Campbella.

V polovině třetí třetiny zvýšil na 3-1 pro Toronto po rychlém protiútoku Zach Hyman, který dorážel předchozí střelu Austona Matthewse.

Montreal ještě snížil při hře bez brankáře druhou brankou Coreyho Perryho v zápase na 2-3.

Víc už toho ale Maple Leafs nedovolili a ubránili svou pátou výhru v řadě.

V zápase chyběl útočník William Nylander kvůli možné nákaze koronavirem.