Kyle Dubas potvrdil předpoklady a byl před uzávěrkou přestupů velmi aktivní

Generální manažer Maple Leafs Kyle Dubas byl podle předpokladů před uzávěrkou přestupů velmi aktivní a dokázal se postavit prakticky ke všechny potřebám současného týmu Maple Leafs před playoff.

Za poslední čtyři dny získal Rileyho Nashe jako zdroj dostatečného prostoru pod platovým stropem a hráče pro rozšíření sestavy v playoff, Nicka Foligna jako bojovného univerzála do prvních dvou útoků, Davida Ritticha jako brankářskou pojistku a Bena Huttona pro vyztužení obrany.

To všechno, aniž by odešel jediný hráč ze současné sestavy včetně mladých nadějí jako je Nick Robertson, Rasmus Sandin, Rodion Amirov nebo Timothy Liljegren. Ti by měli být jednoho dne součástí základní sestavy Maple Leafs a je velmi důležité, že je Kyle Dubas dokázal navzdory všem příchodům v klubu udržet.

Cena, kterou GM Maple Leafs za posily do playoff zaplatil jsou volby v prvním a čtvrtém kole letošního draftu, který se obecně nepovažuje za dobře obsazený a k tomu třetí, čtvrté, páté a sedmé kolo 2022.

V jediné čisté hráčské výměně poslal Kyle Dubas útočníka Alexandera Barabanova do San Jose výměnou za útočníka Anttiho Suomelu. Je to minoritní výměna, která nebude mít prakticky žádný vlil na základní sestavu Maple Leafs a troufám si tvrdit ani na sestavu taxi náhradníků.

Kromě toho Maple Leafs získali ještě útočníka Stefan Noesena, který se přesune do AHL k Torontu Marlies. Všichni příchozí hráči se pak stanou po letošní sezoně nechráněnými volnými agenty.

Nejenom pro fanoušky Maple Leafs to byly zábavné dny po kterých mohou doufat v dlouhé boje v jarním nebo téměř letním playoff.

„Všechno prostě dopadlo správně. Jsem hráčem, který hraje svým srdcem. A moje srdce mi řeklo, že tohle je ten správný krok. Následoval jsem ten pocit a když vám řeknu, že tohle je něco, co jsem chtěl udělat, tak to je prostě správně,“ řekl o své výměně Nick Foligno.

„Tohle je rozhodně vzrušující a skvělá příležitost,“ řekl v pátek večer po své výměně útočník Riley Nash.

„Jsem nadšený. Leafs jsou top týmem v NHL. Jsem nadšený, že tam jdu a budu hrát o pohár. Jsem nadšený, nadšený,“ říkal v rozhovoru krátce po své výměně Ben Hutton.

GM Kyle Dubas po konci přestupového období řekl, že cítil, že hráči a trenéři si zaslouží veškeré úsilí od vedení na posílení týmu.

„Nechtěli jsme litovat, že neposílíme. Snažíme se připravit se na cokoliv,“ řekl Dubas.

O současném týmu pak řekl, že to je jeden z nejtěsnějších týmů, jaký kdy Maple Leafs měli.

K výměně Nicka Foligna Dubas řekl, že si nemyslí, že můžete mít někdy dostatek hráčů, kteří jsou lídry týmu.

S Huttonem pak chtěl Kyle Dubas podepsat smlouvu už létě 2019. Rodák z městečka Prescott v Ontariu byl tehdy nechráněným volným hráčem po tom, co nedostal kvalifikační nabídku od Vancouveru. A jako volný hráč se nakonec dohodl na roční smlouvě s LA Kings za 1,5 milionů dolarů.

Příchod Davida Ritticha pak může znamenat, že Frederik Andersen odehrál v březnu poslední zápas v dresu Maple Leafs a kvůli zranění nedostane šanci bojovat s týmem v playoff. A to navíc v situaci, kdy po sezoně skončí Andersenovi současná smlouva s Maple Leafs.

Podle Dubase se ovšem situace kolem Andersena nezměnila. Je stále důležitou součástí toho, co tady Maple Leafs mají a chce, aby se Andersen připravil na playoff. Podle něj by se měl Frederik Andersen vrátit na led, jakmile dostane zelenou od lékařů. GM Maple Leafs ale nemá v tomto žádné termíny.

„Jsem přesvědčený, že Freddie ještě před koncem základní části za Maple Leafs hrát bude,“ řekl Dubas.

Doufejme tedy, že nás letos čeká ještě dlouhá sezona plná nádherných sérií v playoff.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.