Leafs hrají proti Flames. Nastoupí David Rittich proti bývalému týmu?

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácí ledě proti Calgary Flames.

Pro Toronto to bude dnes večer poslední zápas proti Calgary v základní části a nejspíše také v letošní sezoně. Flames ztrácejí v tabulce Severní divize osm bodů na postup do playoff.

A protože je Calgary daleko od postupu do playoff tak Flames poslali několik hráčů před uzavírkou přestupů výměnou do jiných klubů. Jedním z nich byl také brankář David Rittich, který může dnes večer v dresu Maple Leafs den po své výměně nastoupit proti svým bývalým spoluhráčům.

Český brankář přicestoval do Toronta už v pondělí večer. Dnes potom jako jeden z mála hráčů strávil asi 20 minut na ledě Scotiabank Arény s trenérem brankářů Stevem Brierem.

Na ledě s ním strávil pár minut útočník Jason Spezza, který se smíchem Rittichovi připomněl jeho vydařené zápas proti Leafs v dresu Calgary. Hráči Toronta jinak netrénovali a zatím tak ani neznáme sestavu pro dnešní zápas.

Kouč Sheldon Keefe sice včera na dotaz, kdo dnes večer nastoupí do branky neodpověděl ale je velmi pravděpodobné, že to bude David Rittich. Ten už dostal novou masku v modrých barvách a je také jasné, že bude také v Torontu chytat se svým číslem 33 stejně jako v Calgary.

Rozhodně nenastoupí Jack Campbell, který odchytal poslední dva zápasy. Včera na ledě Montrealu Campbell pochytal 21 z 24 střel Canadiens, ale svou 12. výhru v řadě nepřidal.

Také další noví hráči v sestavě už vědí s jakým číslem na dresu Maple Leafs nastoupí. Nick Foligno zůstane u svého čísla 71, Ben Hutton bude nosit 55 a Riley Nash 29.

Flames

Calgary odehráli v sobotu večer jeden ze svých nejlepších zápasů v sezoně a porazili Edmonton 5-0. Pro Flames to byla první výhra po čtyřech prohrách v řadě a druhá v posledních deseti zápasech (2-8-0).

„Byl to dobrý výkon po celých 60 minut,“ řekl brankář Jacob Markstrom, který tak vychytal svou třetí nulu v sezoně.

Markstrom by se měl postavit do branky Flames také dnes večer.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

One thought on “Leafs hrají proti Flames. Nastoupí David Rittich proti bývalému týmu?

1. Náš klasický B2B zápas,ale mít trochu přesilovku,tak jsme i mohli ty dva body urvat.
    Dlouho jsme neviděl tak laxní výkon Matthewse dozadu.