Nevydařený zápas na ledě Montrealu

Toronto Maple Leafs odehráli v pondělí večer na ledě Montrealu Canadiens celkově nevydařený zápas a prohráli 2-4.

Po první třetině Toronto prohrávalo o dvě branky. Už na začátku druhé minuty využil chyb hráčů Toronta v obranné třetině Tomáš Tatar a Montreal vedl 1-0. Montreal byl zkraje zápasu aktivnějším týmem a vytvářel si další šance. Na konci osmé minuty to bylo po brance v přesilové hře 2-0 pro Montral.

Maple Leafs si v první třetině připsali pouze tři střely na branku Montrealu.

Ve druhé třetině se ale hráčům Toronta povedlo vyrovnat. V polovině zápasu tečoval Auston Matthews přihrávku Mitche Marnera a snížil na 1-2. Pro Toronto to byla teprve sedmá střela v zápase. Pro Matthewse pak branka v šestém zápase v řadě.

Za dvě minuty Maple Leafs nevyužili svou první přesilovou hru v zápase. V posledních 35 přesilovkách vstřelilo Toronto jedinou branku.

Pět minut před koncem druhé třetiny ale srovnal na 2-2 úspěšnou dorážkou kapitán John Tavares.

Tři a půl minuty před koncem druhé třetiny využil rychlý brejk Anderson a Montreal opět vedl 3-2.

Maple Leafs mohli ještě ve druhé třetině srovnal ale brankář Jake Allen fantastickým způsobem vyrazil dorážku Austona Matthewse z brankoviště.

Ve třetí třetině Leafs nevyužili druhou přesilovou hru v zápase. Blízko k brance měl opět John Tavares, který byl osm a půl minuty před třetí sirénou úplně sám před brankářem Montrealu, ale neuspěl.

Na druhé straně předvedl několik velmi dobrých zákroků Jack Campbell, který měl také štěstí při střele Joshe Andersona do tyčky.

Skóre zápasu nakonec uzavřel střelou do prázdné branky Toronta druhou brankou v zápase Tomáš Tatar.

Pro Maple Leafs to byla první prohra po šesti zápasech a první v základní hrací době od 19. března.

Brankář Maple Leafs Jack Campbell zaznamenal svou první prohru v letošní sezoně po 11 výhrách v řadě. Naposledy současná jednička Toronta prohrála více než rokem 6. března 2020.

„Myslím si, že jsem to chtěl až moc a občas to vůbec nefunguje. Prostě musím nechat aby si zápas pro mě přišel a když to udělám, tak se to všechno podaří,“ řekl po zápase brankář Jack Campbell.

Odpovědnost za prohru pak na sebe vzal kouč Sheldon Keefe.

„Dnes jsme nebyli připraveni nastoupit a to je moje práce. Úkolem kouče je připravit tým na zápas. A my jsme nebyli připraveni, takže to padá na mě,“ řekl Keefe.