Trápení v přesilovkách znamená další prohru

Toronto Maple Leafs prohráli ve čtvrtek večer na domácím ledě s Winnipegem Jets 2-5. Opět výsledku zápasu rozhodly nevyužité přesilové hry Maple Leafs, v zápase celkem 4 včetně více než minutové přesilovky 5 na 3.

Po rychlém vedení 1-0 v první třetině následovala nevyužitá přesilovka 5 na 3 a už se to sypalo. Tři inkasované branky v řadě znamenaly konec v zápase pro Jacka Campbella a nástup Davida Ritticha. Jack Campbell inkasoval 3 branky ze 6 střel.

David Ritiich si vedl o něco lépe a ve zbytku zápasu pochytal 16 z následujících 17 střel.

Toronto se dostalo ve 4. minutě zápasu do vedení 1-0 po střele Alexe Galchenyuka k pravé tyčce Hellebuycka. Branku musel potvrdil videorozhodčí. Během hry se zdálo, že střela Galchenyuka mířila do tyčky a hra pokračovala ještě několik vteřin dál.

Na přelomu sedmé a osmé minuty byli 49 vteřin po sobě vyloučení dva hráči Winnipegu a Maple Leafs měli možnost navýšit své vedení ve dvojnásobné početní výhodě. Jenže hráči si nevytvořili prakticky žádný výraznou příležitost. Pouze střela Alexe Galchenyuka mířila z venkovní strany do tyčky.

V polovině první třetiny byl na straně Toronta vyloučený Zach Bogosian a Jets na rozdíl od Maple Leafs svou první přesilovou hru v zápase velmi rychle využili střelou Nikolaje Ehlerse, která prošla mezi Campbellovi mezi tělem a lapačkou.

Za necelou půlminutu už Winnipeg vedl 2-1 po střele Kyle Connora, který prostřelil Campbella podobným způsobem jako předtím Ehlers.

Šest minut před koncem první třetiny zvýšil na 3-1 pro Winnipeg Mark Scheifele po backhandové kličce z rychlého protiútoku.

Jacka Campbella tak po třetí brance Jets vystřídal David Rittich.

„Myslím si, že jsme měli dobrý start do zápasu, ale prostě inkasovat třikrát v první třetině je neakceptovatelné. Dotlačil jsem tým a Davida do hodně těžké pozice a vím, že můžu být mnohem lepší než tohle to. Věřím ve sebe a své schopnosti a je určitě zklamáním, když nehraji na úrovni mých možností,“ řekl po zápase Jack Campbell.

„Vůbec jsme Jackovi nepomohli, on nám pomáhal hodně po celou sezonu takže jsem prostě cítil, že bylo nejlepší nechat ho zbytek zápasu odpočívat. Chytá celou sezonu neuvěřitelně a nezasloužil si to, co se stalo v první třetině,“ dodal kouč Sheldon Keefe.

V sedmé minutě druhé třetiny snížil na 2-3 po rychlé přihrávce Jasona Spezzy z rohu kluziště John Tavares.

Na konci druhé třetiny Toronto ubránilo oslabení a třetí třetinu začali Leafs přesilovou hrou po faulu Pierre-Luc Duboise z konce druhé části. Ale ani tuto přesilovku ani přesilovou hru z konce šesté minuty po faulu Kyle Connora Toronto nevyužilo.

Naopak Maple Leafs v polovině šesté minuty inkasovali po chybě Mitche Marnera počtvrté v zápase. V poslední minutě uzavřeli Jets skóre zápasu střelou do prázdné branky.

Toronto v zápase jednoznačně doplatilo na tragickou, opravdu tragickou úspěšnost přesilových her. Od 9 března Maple Leafs využili 1 ze 42 přesilovek.

Hra v přesilových hrách je jednoznačně oblastí, ve které se Maple Leafs musí před playoff zlepšit. V těsných zápasech jsou právě přesilové hry tím, co rozhoduje.

„Myslím si, že je zřejmé jako dopad přesilové hry mohou dnes na zápas mít a my jsme neobstáli v tom, abychom toho využili,“ řekl Keefe.

V posledních 17 zápasech Toronto využilo jedinou přesilovku a jenom díky fantastické hře při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se Maple Leafs mohou držet stále na prvním místě v Severní divize.

Jenže už příští týden může být všechno jinak. Náskok Maple Leafs na Winnipeg se snížil na pouhé 3 body a čekají nás tři zápasy na ledě Jets.

Maple Leafs ale budou mít nyní několik dnů na důkladnou přípravu, protože NHL odložila sobotní zápas Toronta na ledě Vancouveru. Co se týče pondělního zápasu ve Vancouveru tak ještě není zřejmé, zda se bude hrát či nikoliv.