Maple Leafs mají Vancouveru co vracet

Toronto Maple Leafs mají dnes večer Vancouveru Canucks co vracet.

V předchozím zápase Maple Leafs prohráli s Canucks 2-3 v prodloužení po tom, co v zápase vedli 2-0. Vancouver ale ve svém prvním zápase po téměř měsíční pauze kvůli koronaviru předvedl nebývalý obrat a se štěstím se Canucks radovali z výhra v prodloužení. Neskutečným výkonem dovedl Vancouver k výhře brankáře Braden Holtby, který pochytal 37 ze 39 střel.

Maple Leafs

V sestavě Maple Leafs bude dnes večer chybět útočník Zach Hyman, který má podvrtnuté vnitřní vazy v pravém koleni a bude nejméně dva týdny chybět.

Pro Maple Leafs to bude citelná díra v sestavě. S 15 brankami je Hyman druhým nejlepším střelcem v týmu ale především je klíčovým hráčem ve hře v oslabení a také ve hře v početní výhodě.

Naštěstí se už ve středu k týmu připojí útočník Nick Foligno, kterému skončí povinná sedmidenní karanténa, kterou musel podstoupit po své výměně z Columbusu Blue Jackets.

„To, co zranění dělají je to, že vytváří příležitost pro další. Nutí vás to k nějakým změnám a odlišným věcem. Máme další hráče, kteří mohou zaplnit to místo. Po celou sezonu jsme museli hrát bez důležitých hráčů a často jsme hráli náš nejlepší hokej, když nám někdo chyběl. Dáme prostě Hymanovi čas na uzdravení a víme, že se vrátí silnější. Náš tým nesmí vypadnout z tempa,“ řekl kouč po včerejším tréninku.

Na něm chyběl kromě Hymana také útočník William Nylander, který se dostavil pozdě na ranní mítink a v tréninku pak oblékl šedivý dres určený pro taxi náhradníky. Kouč původně zamýšlel, že nechá Nylandera v dnešním zápase na tribuně, ale podle všeho se zdá, že Nylander večer nastoupí.

Zřejmě na jeho rozhodnutí mělo vliv zranění dalších hráčů. Včerejší trénink totiž nedokončil útočník Ilya Mikheyev, který chyběl také na dnešním ranním rozbruslení.

Dnes ráno byl na programu pouze dobrovolný trénink. Na něm nechyběl brankář David Rittich, který se dnes večer postaví do branky. Pro Ritticha to bude druhý start od začátku v dresu Maple Leafs.

Canucks

V sestavě Vancouveru bude chybět obránce Alexander Edler, který dostal dvouzápasový trest za svůj zákrok proti Zachu Hymanovi v nedělním zápase. Edler dostal trest pět plus do konce zápasu. V pondělí byl navíc potrestaný dodatečným zákazem startu ve dvou zápasech.

„Byla to nešťastná situace. Snažil jsem se ho trefil, ale on zatočil do středu hřiště a nestihl jsem dát moje nohy pryč….cítím se za něj hrozně. Doufám, že se rychle uzdraví a brzy se vrátí,“ řekl dnes Edler novinářům.

Úvodní vhazování ve 3 hodiny po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *