Debut pro Foligna. Leafs hrají ve Winnipegu

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na ledě Winnipegu Jets s Nickem Folignem v sestavě. Pro Maple Leafs to bude nejdůležitější debut v sestavě od prvního zápasu Austona Matthewse v roce 2016 nebo Johna Tavarese v roce 2018.

Maple Leafs

Toronto má za sebou pět proher v řadě (0-3-2). To je nejdelší série proher v letošní sezoně. Zkraje března Maple Leafs prohráli 6 ze 7 zápasů. Následovalo 9 výher v 10 zápasech. Toronto tak dokázalo dostat svou nevyrovnanost výkonů na novou úroveň.

Kromě toho se týmu vůbec nedaří hra v přesilových hrách ani v oslabení a tým trápí také zranění. Mladší verze Nicka Foligna z Toronta, Zach Hyman bude chybět nejméně dva týdny. Otazník před dnešním zápasech visí nad útočníkem Ilyou Mikheyevem a nejméně týden bude chybět obránce Zach Bogosian, který nedohrál poslední zápas ve Vancouveru.

Debut Nicka Foligna tak přichází v pravý čas.

„Všechny ty roky se snažíš nebýt svým otcem, ale stejně jím seš. Myslím si, že to je pro mě to nejúžasnější. Nyní vidím, proč byl tak nadšený. Teď to musím vštípit svým dětem,“ řekl Nick Foligno tento týden v jednom podcastu s Darenem Millardem.

Zkušený útočník tak potvrzuje, co znamená být hráčem Toronta Maple Leafs. Přesně tak, jak se to říká v jednom starém rčení. Jakmile jseš fanouškem Maple Leafs, tak jsou fanouškem Maple Leafs také tvé děti a dokonce i pes.

V čepici od svého otce z roku 1993 dnes odpoledne vyprávěl novinářům o svým pocitech.

„Tohle mě opravdu zasáhlo, protože takové bylo mé dětství,“ vzpomíná Nick.

V dresu se svým číslem 71 nastoupí Foligno na levém křídle prvního útoku vedle Austona Matthewse.

„Možná do toho rovnou naskočím, že jo. Dnes večer bude to bude adrenalinu víc než cokoliv jiného a těším se na to. Nehrál jsem 10 dnů. Nečekám, že do toho skončím a hned budu kličkovat, ale chci přispět,“ řekl Foligno.

Kouč Sheldon Keefe dal Folignovi na možnost počkat, trénovat a debutovat v sobotu, ale samotný Foligno o tom nechtěl ani slyšet.

„Trochu vás to uzemní, že jste hráčem Maple Leafs. Myslím, že jsem si ani neuvědomil, jak nadšený budu, dokud se to trochu nezklidnilo. Stále jsem hráčem, který je před velkými zápasy nervózní. Proč? Protože mi na tom záleží,“ řekl.

Během své karantény se mohl Foligno udržovat ve formě v tělocvičně a na sportovním kurtu. Pracoval na práci s hokejkou, střelbě a udržoval si kondici. Přesto byla karanténa těžká.

„Mluvit se zdí není zábava. Určitě vám chybí pobíhající děti. Pokud nemohu být na ledě tak tohle je pravděpodobně další nejlepší věc.“

Kromě Foligna se k Maple Leafs ve Winnipegu připojili také obránce Ben Hutton a útočník Stefan Noesen. Ti ale musí na svůj debut ještě počkat. Dnes večer je to o Folignovi.

„Tohle nás samozřejmě posílí. Musíme zůstat sebevědomí. A to je těžké, když nemáte výsledky,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

„Je připravený nastoupit. Velkým důvodem proč chcete získat veterána je to, že přesně vědí, kdo jsou. Vědí přesně, co pro ně funguje. Vědí přesně, co potřebují přinést týmu. A vědí, proč byli vyměněni,“ dodal kouč.

Dnes večer tak začíná další éra jménem Foligno v Torontu. S číslem 71 místo 17.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Foligno – Matthews – Marner
Galchenyuk – Tavares – Nylander
Simmonds – Kerfoot – Mikheyev
Thornton – Brooks – Spezza

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Dermott

Do branky se dnes večer postaví Jack Campbell. Na střídačce bude připravený David Rittich.

Jets

Winnipeg sice prohrál v sobotu na domácím ledě Edmontonem Oilers 0-3 ale velmi brzy může vystřídat Maple Leafs na prvním místě v Severní divizi. S jedním zápasem k dobru Jets ztrácí na Maple Leafs 4 body.

Dnes večer mohou Jets těžit z návratu kapitána Blakea Wheelera, který se vrací po otřesu mozku. Wheeler by měl nastoupit v útoku s Markem Scheifelem a Kylem Connorem.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!! GO NICK GO!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *