Nejistý Rittich v brance Maple Leafs inkasoval pět branek

Toronto Maple Leafs prohráli v úterý večer po čtyřech inkasovaných brankách ve třetí třetině pátý zápas v řadě. Toronto přitom vedlo po první třetině 1-0 a zkraje třetí části 3-2. Ale bohužel to podruhé v řadě Toronto na ledě Vancouveru prohrálo.

Nejistý David Rittich v brance inkasoval pět branek z 28 střel a po zápase věděl, že svému týmu příliš nepomohl.

„Beru za zápas plnou odpovědnost. Myslím si, že hráči odvedli skvělou práci. Dali tři branky a já prostě nedokázal reagovat, takže musím být lepší,“ řekl David Rittich po zápase.

„První třetina byla dobrá. Ve druhé třetině tam bylo několik těžkých odrazů a nevím, co se stalo ve třetí třetině, musím na to příjít,“ dodal Rittich k nepovedené třetí třetině.

V první třetině se hrál mnohem vyrovnanější hokej než v nedělním zápase. Po vydařeném začátku zápasu měli Maple Leafs potíže s rozehrávkou a přechodem středního pásmu. Vancouver postupně převzal aktivitu a vytvořil si několik střeleckých příležitostí.

Sedm minut před první přestávkou Leafs zatlačili svého soupeře v obranném pásmu. Krátce na to Maple Leafs už vedli 1-0.

Tři minuty před koncem první třetiny se rozjel po levém křídle William Nylander. Jeho první střelu brankář Vancouveru ještě vyrazil, ale vyražený kotouč se dostal zpátky na hokejku Nylandera a dorážející John Tavares poslal Toronto do vedení 1-0. Pro kapitána Maple Leafs to byl už devátý bod v posledních šesti zápasech v řadě (3+6).

Ve druhé třetině Vancouver nejprve srovnal na 1-1 dorážkou Brandona Suttera. V polovině zápasu pak Ritticha překvapila tečovaná střela Quinna Hughese.

Hned vzápětí vyrazil brankář Bradem Holtby střelu Joe Thorntona mířící do odkryté branky.

Necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny srovnal na 2-2 druhou brankou v zápase kapitán Maple Leafs John Tavares, který využil přesilovou hru. Tavares využil parádní clony Williama Nylandera před domácím brankářem.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučený Pierre Engvall za hákování. V oslabení se ale dostal do protiútoku Mitch Marner a po jeho akci dorážel Adam Brooks do odkryté domácí branky. Maple Leafs tak vedli necelých 17 minut před třetí sirénou 3-2.

Canucks ale otočili zápas zpět na svou stranu. V sedmé minutě prostřelil Ritticha Nils Hoglander a bylo srovnáno 3-3. V polovině třetí třetiny poslal Vancouveru do vedení 4-3 využitou přesilovou hrou Tanner Pearson. Po další střele Tannera Pearsona vedl Vancouver už 5-3 a skóre zápasu uzavřel trefou do prázdné branky Brandon Sutter.

Zápas bohužel nedohrál obránce Zach Bogosian, který v polovině druhé třetiny upadl nešťastně v rohu kluziště a nepříjemně narazil do mantinelu. Kouč Sheldon Keefe řekl, že zkušený obránce bude určitě nějaký čas chybět.