Boj o první místo v divizi pokračuje

Toronto Maple Leafs pokračují dnes večer v boji o první místo v Severní divizi soubojem na ledě největšího soupeře Winnipegu Jets.

Maple Leafs vyhráli v minulém zápase na ledě Jets 5-3 po divoké první třetině, která skončilo 3-2. A mezi dvěma nejlepšími týmy v Severní divizi začíná narůstat rivalita.

Veterán Maple Leafs Joe Thornton byl po čtvrtečním zápase pokutován za úder proti Mathieu Perreaultovi ve třetí třetině. Thornton byl sice potrestán dvěma minutami, ale NHL se rozhodla o dodatečný peněžitý trest.

Po zákroku Alexe Galchenyuka pak nedohrál útočník Winnipegu Adam Lowry a je jasné, že ani dnes večer Lowry nenastoupí. Útočník Wayne Simmonds se potom důrazným způsobem postaral o Duboise, který dorážel na brankáře Maple Leafs Jacka Campbella.

Maple Leafs mají dlouho pověst nepříliš tvrdého, zlého týmu. Prakticky od dob Tie Domiho, Darcy Tucker případně o něco později Coltona Orra nebo Jay Rosehilla nemají v týmu hráče vyloženě schopného dostat se soupeři pod kůži.

Fanoušci Toronta proto nejsou na podobné zprávy o finančních pokutách nebo tvrdých hitech ze zápasů Maple Leafs příliš zvyklí. Začínají se tedy Maple Leafs měnit v zákeřný tým?

Kouč Winnipegu Jets si to podle svých slov nemyslí.

„Nemyslím si to. Nemám takový pocit,“ řekl kouč Jets Paul Maurice v pátek.

„Liga řekla, že nejsou, takže se budeme řídit rozhodnutím ligy. Ale jsou mizernějším týmem, že? Dostali nějaké pokuty. Možná teď budou hledat nějaké částečné odplaty. Bude to bolet,“ dodal.

Zdá se, že v sobotu večer to bude na ledě Jets zajímavý zápas. Bude to už devátý z deseti vzájemných zápasů v letošní sezoně a možná taková ochutnávka před možných divizním soubojem v playoff.

Maple Leafs vědí, že se musí připravit na tvrdý zápas. Ale to podle kouče Sheldona Keefa neznamená osekávání po odpískání. To znamená více fyzického nasazení během hry, v soubojích o puk a hrát fyzicky v obraně.

Pod dvou vynechaných zápasech se v pátek vrátil do tréninku útočník Ilya Mikheyev. O jeho dnešním startu se rozhodne krátce před zápasem. Do branky Toronta se pak podruhé v řadě postaví Jack Campbell. Na střídačce bude připravený David Rittich.