Maple Leafs si mohou dnes večer na ledě Montrealu zajistit playoff

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na ledě Montrealu Canadiens. A právě na ledě svého odvěkého rivala si Toronto může dnes večer definitivně zajistit postup do vyřazovacích bojů. Potřebuje k tomu v každém případě výhru a souhru ostatních zápasů v Severní divizi.

A zatímco postup Toronta je téměř jistý, tak Montreal ještě nemá nic jistého. Přesto jsou Maple Leafs a Canadiens velmi blízko první sérii v playoff od roku 1979.

Maple Leafs

Torontu zbývá odehrát do konce zkrácené základní části osm zápasů. A hned čtyřikrát se utkají s Montrealem. Jestliže se oba týmy mají utkat v playoff tak je zřejmé, že vzájemném zápasy na přelomu dubna a května budou určitou přípravou.

Přesto se kouč Sheldon Keefe tak daleko nedívá.

„Nenechme se unést. Soustředím se na dnešním večer a musíme být mnohem lepší než naposledy v této hale,“ připomněl porážku Toronta 4-2 v posledním zápase na ledě Montrealu.

Maple Leafs dnes večer zakončí pětizápasovou sérii venku. Po dvou prohrách na ledě Vancouveru Canucks se Torontu podařilo vyhrát oba zápasy ve Winnipegu a ubránit tak své první místo v divizi. Po přesunu z Winnipegu měli Maple Leafs k dispozici dva dny, které využili k zastávce doma a dvěma dnům tréninku.

Po nedávné uzávěrce přestupů tak Maple Leafs našli prostor na více tréninků s novými posilami včetně Nicka Foligna, který se již ukázal ve dvou zápasech na ledě Jets. Pro zkušeného útočníka to je také určitě vítaný prostor k sžití s novými spoluhráči.

Dnes měl tým pouze dobrovolný trénink, na kterém chyběla většina základní sestavy. Sestava by se tak neměla lišit od minulého zápasu ve Winnipegu.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Foligno – Matthews – Marner
Galchenyuk – Tavares – Nylander
Mikheyev – Kerfoot – Simmonds
Thornton – Brooks – Spezza

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Dermot

V brance nastoupí Jack Campbell. Na střídačce bude připravený David Rittich, který by se mohl postavit do branky v zítřejším zápase proti Vancouveru.

Canadiens

Jestliže v případě postupu Toronta do playoff se nedá pochybovat tak v případě Montrealu je situace o něco komplikovanější.

Montreal má v tabulce šestibodový náskok na Calgary s jedním zápasem k dobru a desetibodový náskok na Vancouveru, který ale má odehráno o pět zápasů méně. Situace je tak ještě nejistá. Navíc Canadiens se už s Calgary ani s Vancouverem do konce základní části nepotkají. Kromě Toronta se Montreal utká jednou s Winnipegem, dvakrát s Ottawou a dvakrát s Edmontonem.

Canadiens tak ještě musí o své místo bojovat a důležitý krok se Montrealu podařil v minulém zápase na ledě Calgary, který Canadiens vyhráli 2-1.

Také Montreal se vrací dnes večer ze série zápasů venku. Ve dvou zápasech na ledě Edmontonu a třech zápasech v Calgary uhráli Canadiens bilanci 2-3-0.

V posledních 12 zápasech ale Canadiens nevyhráli dva zápasy v řadě a mají bilanci 4-8-0.

Úvodní vhazování ve 2 hodiny ráno. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *