David Rittich si připsal první výhru v dresu Maple Leafs

Toronto Maple Leafs porazili ve čtvrtek večer na domácím ledě Vancouveru Canucks 4-1 a brankář David Rittich tak zaznamenal svou první výhru v dresu Maple Leafs po své výměně z Calgary Flames.

„Je to úžasné. Měl jsem šanci strávit s novými spoluhráči trochu víc čas, což určitě pomohlo. Teď každého trochu víc a trochu lépe znám. Znát kluky je pro mě nejdůležitější, pak se také mnohem lépe cítím na ledě,“ řekl Rittich po zápase.

David Rittich neměl v zápase příliš práce. Zaznamenal pouze 15 zákroků ze 16 střel. Jediným střelcem, který Ritticha v zápase překonal byl na konci druhé třetiny J.T. Miller po tom, co si český brankář v přesilové hře Vancouveru srazil do branky Millerovo nahození kotouče před brankoviště.

Už po dvou minutách hry Wayne Simmonds vyzval na bitku Alexandera Edlera, který 18. dubna v zápase na ledě Canucks zranil po faulu kolenem Zacha Hymana. Simmonds uštědřil Edlerovi několik ran a krvavý šrám pod okem.

V první třetině se hrál spíše bojovný hokej s většinou nepřesnými střelami na obou stranách. Maple Leafs povolili Vancouveru v první třetině pouze 2 střely na branku Ritticha.

Ve třetí minutě se rozjel středem kluziště T.J. Brodie a jeho střela zápěstím skončila na břevnu branky Vancouveru.

Toronto rozhodlo o své výhře na přelomu první a druhé třetiny. Čtyři minuty a půl minuty před koncem první třetiny poslal Toronto do vedení 1-0 William Nylander. Už v první minutě druhé třetiny zvýšil na 2-0 Auston Matthews a na konci třetí minuty přidal třetí branku Pierre Engvall.

Toronto nastoupilo proti Vancouveru bez několika opor v sestavě. Volno dostal Jake Muzzin, Morgan Rielly a Nick Foligno. Naopak poprvé v dresu Toronta nastoupil Ben Hutton a první zápas v letošní sezoně odehrál Timothy Liljegren. Po dvou zápase nastoupil také Pierre Engvall.

„Myslím si, že všichni vypadali velmi dobře, abych byl upřímný. Někteří kluci nějaký čas nehráli a občas to je složité dostat se do tempa, ale myslím si, že každý, kdo dnes nastoupil vypadal dobře a pomohl nám k výhře. Myslím si, že prostě dospíváme. Kluci přijdou, najdou si svou roli a velmi dobře ji vykonávají. Nezáleží, kde kdo nastoupí, je to o tom přijít a dělat svou práci pro tým,“ řekl po zápase Auston Matthews.

Maple Leafs měli zápas pod kontrolou a Vancouveru toho příliš nedovolili.

V poslední minutě ještě pojistil výhru Toronta čtvrtou brankou Mitch Marner.