Leafs zakončí sezonní sérii s Canucks

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer k poslednímu vzájemnému zápasu v základní části s Vancouverem Canucks.

Canucks jsou pro Toronto v letošní sezoně nepříjemným soupeřem. V osmi dosavadních zápasech Torontu uhrálo s Vancouverem bilanci 4-3-1. Pro Maple Leafs to je nejhorší bilance ze všech soupeřů v divizi. V minulém zápase ve čtvrtek ale Toronto vyhrálo bez větších problémů 4-1.

Pro Toronto to byla čtvrtá výhra v řadě a Maple Leafs si tak pojistili vedení v Severní divizi už na devět bodů.

Ve formě zůstává Auston Matthews, který svou 36. brankou navýšil v minulém zápase vedení v tabulce střelců. Mitch Marner se pak dvěma body proti Canucks ve čtvrtek večer dostal už na 62 bodů v 50 zápasech.

„Auston si najde na ledě prostor a je připravený střílet. Mitch ví, jak získat čas a najít si ho, pak mu pošle puk ve správný čas a na správné místo,“ řekl o spolupráci dvou lídrů Toronta kouč Sheldon Keefe.

„Myslím si, že ve čtvrtek při přečíslení dvou na jednoho při brance Austona to byl velmi dobrý příklad. Nevypadalo to, že z toho něco bude a pak Mitch připravit akci a Auston na to byl připravený a nechyboval. To jsou prostě maličkosti. Myslím si, že jsou určitě na stejné vlně a užívají si to,“ dodal Keefe.

Do sestavy se vrátí trojice Rielly, Muzzin a Nick Foligno, kteří dostali ve čtvrtečním zápase volno. Naopak nenastoupí Liljegren, Hutton a Pierre Engvall.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Foligno – Matthews – Marner
Galchenyuk – Tavares – Nylander
Mikheyev – Kerfoot – Simmonds
Thornton – Brooks – Spezza

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Dermott

Do branky se vrátí Jack Campbell. Na střídačce bude připravený David Rittich.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *