Leafs hrají s Canadiens

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě proti Montrealu Canadines. V souboji odvěkých rivalů se Maple Leafs pokusí přiblížit se prvnímu místu v divizi po základní části.

A také vrátit Montrealu porážku zkraje tohoto týdne. Na ledě soupeře Toronto prohrálo 2-3 po tom, co Canadiens 52 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnali na 2-2. Rozhodující branku pak vstřelil 17 vteřin před koncem prodloužení Cole Caufield.

Toronto má v letošní sezoně s Montrealem bilanci 5-2-1 a tři vzájemné zápasy v tomto týdnu mohou určitým způsobem ukázat, co nás může čekat v prvním kole playoff. Ke vzájemné sérii je ovšem ještě daleko. Canadiens se totiž dotáhli v tabulce Severní divize na třetí Winnipeg a před dnešním zápase ztrácejí na třetí místo dva body. Do konce základní části zbývá Montrealu a Winnipegu odehrál čtyři zápasy.

Situace Toronta je o mnoho jistější. Přesto ale ani Maple Leafs nemají ještě zajištěné první místi v divizi. Čtyři zápase před koncem základní části má Toronto šestibodový náskok před druhým Edmontonem, který odehrál o jeden zápas méně. Toronto tak potřebuje ve čtyřech zápasech (dvakrát s Montrealem, jednou s Ottawou a jednou s Winnipegem) získat pět bodů.

V sestavě Maple Leafs bude dnes večer chybět útočník Nick Foligno, který má potíže v horní části těla po tom, co nedohrál právě pondělní zápas na ledě Montrealu. Kromě Foligna jinak nastoupí zatím ještě všichni hráči základní sestavy. Kouč Sheldon Keefe se tak ještě nebude snažit dát klíčovým hráčům volný den před playoff.

Do prvního útoku se opět posune veterán Joe Thornton. Místo něho pak ve třetím útoku nastoupí poprvé v dresu Toronta Stefan Noesen.