Maple Leafs musí akceptovat skutečnost, že kapitán týmu bude chybět

Toronto Maple Leafs ztratili ve čtvrtek večer svého kapitána v hrozivě vypadající situaci a celé nadšení z první série Maple Leafs proti Canadiens je rázem pryč.

Otřesený tým se jenom těžce sbíral z těžkého okamžiku v první třetině a také Maple Leafs nakonec prohráli první zápas série. A není se co divit. V tak těžké situaci je velmi těžké soustředit se na zápas. Kouč Maple Leafs řekl, že to byla ta nejméně komfortní situace, kterou jako hráč a trenér v hokeji zažil. Také hráči po zápase prohlašovali, jak jim bylo z nepříjemné situace špatně od žaludku.

„V žaludku máte prázdno a raní vás vidět někoho takhle ležet na ledě. Obzvláště Johna. On se vždy kontroluje a vidět ho v takovém stavu vám opravdu udělá špatně od žaludku. John je dobrý přítel, určitě to je moment, kdy se vaše mysl trochu ztratí. Myslíte na jeho rodinu,“ řekl Jason Speeza.

Kapitán Toronta John Tavares byl ihned převezen do nemocnice Svatého Michala v Torontu, kde se za účasti lékařů týmu podrobil neurochirurgickým testům a vyšetřením. Kouč Sheldon Keefe na tiskové konferenci po zápase naštěstí potvrdil, že všechny testy byly čisté. Přes noc zůstal Tavares samozřejmě v péči lékařů v nemocnici.

V pátek ráno byl podle tiskového prohlášení klubu propuštěn do domácí péče za účasti lékařů týmu. Kouč poté během dne potvrdil, že Tavares utrpěl otřes mozku a podle klubového prohlášení bude chybět na neurčito.

V situaci jako je tato si člověk přeje jenom to, aby byl hráč co nejdříve zdravý a zranění nenechalo na jeho stavu žádné trvalé následky.

Jenže Maple Leafs jsou stále ještě teprve na začátku série prvního kola playoff a už v sobotu je čeká druhý důležitý zápas proti Montrealu. Je zřejmé, že v momentě, kdy se jedná o zdraví některého ze spoluhráčů ale i protihráčů jdou myšlenky na hokej naprosto stranou. Přesto se Maple Leafs musí nyní začít srovnávat se situací a soustředit se na další zápasy.

Pro hráče bude něco takového obrovskou výzvou. Nikdy není snadné vyrovnat se s takovou ztrátou jak z pohledu sportovního tak také lidského. John Tavares je důležitou součástí týmu. Je kapitánem, kolem kterého se staví potenciálně úspěšný tým. A jeho spoluhráči musí nyní bojovat bez něj, ale také pro něj.

Také John Tavares dnes odpoledne po svém propuštění z nemocnice vydal prohlášení, ve kterém se jako správný kapitán týmu snažil povzbudit v takto těžké chvíli své spoluhráče.

„Podpora, kterou jsem cítil od včerejšího večera nejde napsat slovy. Jsem vděčný ze to, že vám mohu sdělit, že jsem zpět doma a zotavuji se. Děkuji mé rodině, přátelům, spoluhráčům, organizaci Maple Leafs, fanouškům Maple Leafs a hokejové komunitě, že byla na mé straně.

Také děkuji obou týmům lékařů, službě první pomoci a všem v nemocnici Svatého Michala za jejich výjimečnou péči aby mi pomohli se postavit zpět na nohy.

Těším se až budu moc obléknout dres s logem Maple Leafs na svou hruď. Do té doby budu fandit klukům společně s fanoušky v naších bojích ve Stanley Cupu,“ – JT.

Možná právě takové prohlášení pomůže hráčům Toronta se nyní zase plně soustředit na zápasy s Montrealem. Protože právě to dlužíme Johnu Tavaresovi. Auston Matthews po dnešním tréninku řekl, že kapitán týmu odeslal svým spoluhráčům hromadnou zprávu, ve které potvrdil, že se cítí lépe.

„Napsal nám, že se cítí lépe. Všichni na Johhnyho myslíme a jsme šťastni, že se mu daří lépe. Nemůžete opravdu nahradit hráče, jako je on,“ řekl Matthews reportérům.

Teď je na hráčích, abych svému kapitánovi ukázali, že na ně může být hrdý stejně tak, jako je celý tým hrdý na svého kapitána.

„Jsme šťastni, že se mu daří OK. Je to těžký pocit nemít ho tady. Budeme hrát i za něj,“ dodal Morgan Rielly.

„Psal nám po zápase, že je ok a chtěl abychom se posunuli dopředu a připravili se na další zápas. Musíme vyhrát a to je to, co chce John abychom udělali,“ řekl Spezza.

V sestavě týmu kapitána Johna Tavarese nahradí na pozici centra druhého útoku zřejmě Nick Foligno. Na křídlo druhého útoku se podle složení útočných řad na dnešním tréninku vrátí Alex Galchenyuk a do třetího útoku se vrátí Pierre Engvall. Ze sestavy vypadne kromě Johna Tavarese také Riley Nash.

Složení sestavy na dnešním tréninku:

Hyman-Matthews-Marner
Galchenyuk-Foligno-Nylander
Engvall-Kerfoot-Mikheyev
Thornton-Spezza-Simmonds

Rielly-Brodie
Muzzin-Holl
Sandin-Bogosian

Andersen
Rittich

Extras: Hutton, Marincin, Dermott, Brooks, Nash

Brankář Jack Campbell dnešní trénink vynechal a doufejme, že dostal pouze volno na odpočinek. Po několika dnech absence se do tréninku vrátil obránce Ben Hutton, který po konci základní části vynechal několik dnů kvůli zdravotním potížím, které nesouviseli s nákazou nemocí Covid-19.

Napsat komentářPavel

před 6 měsíci

Ta rána byla neskutečná, doufám, že JT bude dobrý. Osobně nečekám, že se ještě pro Montreal vrátí. Já to nevidím jako cílené vyřazení JT ze strany Montrealu, i když je fakt, že kluci na nás nastoupili dost ostře, ale to je prostě play off. Musí se přizpůsobit, ránu oplatit ještě větší ránou a přesilovky proměňovat. Fakt nechápu, co tam vyvádí. Už dlouho to nefunguje a pořad to je na stejné brdo.
Toto PO jsem zvědavý na Marnera. Hojně kritizovaný a hojně vyháněný Nylander patřil k těm nejlepším a taky bodoval. Marner, obecně velmi milovaný, v základní části pravidelně bodující a taky velmi velmi drahý, se musí adaptovat i na PO. Nevím, nějak mi přijde, že na PO stupeň neumí zařadit, že to je kluk do pohody na základní část. Ale to je velmi málo, tak uvidíme.

© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.